Diş Sağlığı

Ankara İmplant Hekim Tavsiyesi

Ankara Kızılay İmplant Hekim Tavsiyesi

implant, eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan ve son yıllarda daha da fazla tercih edilemeye başlayan yöntemdir. “İmplant nedir ?” sorusuna verilebilecek en basit cevap; “Eksik olan dişin, çene kemiğine yerleştirilen vidalar yardımı ile tamamlanması” olacaktır. Titanyumdan imal edilen bu vidalar çene yapısına herhangi bir zarar vermez.

İmplant Nasıl Yapılır ?

Eksik olan dişin hazırlanmasının ardından protez dişi taşıyacak olan vidalar çene kemiğine kolay bir şekilde cerrahi işlem yapılarak yerleştirilir. Bu uygulamadan tam üç ay sonra, vidaların çene kemiğine yerleşmesi için ideal bekleme süredir. Protez diş veya dişler yerleştirilerek uygulama tamamlanır. İmplant yapılabilmesi için mutlaka bir dişin eksik olmasına gerek yoktur. Birden fazla dişin eksik olması ya da ağızda hiç diş olmaması durumunda da implant yapılabilir.

Herkese İmplant Yapılabilir mi ?

Öncelikle implant diş ameliyatı yapılabilmesi için çene kemiğinin belirli bir kalınlıkta olması gerekmektedir. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde, çene kemiğinin yeterli kalınlıkta olmaması halinde bu kemik bazı işlemler ile implant uygulamasına hazır hale getirilebilmektedir. Ancak bu yöntemde hemen diş protezi uygulanamayacağı için gerekli hazırlıkların yapılması daha uzun bir süreci zorunlu kılmaktadır. Bu dönemde hastaların ağız ve diş bakımlarına maksimum seviyede özen göstermeleri gerekir.

Ameliyat Esnasında Acı Hissedilir mi ?

Uygulama için yapılması gereken cerrahi müdahale lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolayısıyla hastalar uygulama esnasında herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetmez. Ameliyat sona erdikten sonra aynı gün içerisinde çok hafif bir ağrı hissedilebilir. Ancak hekim tarafından önerilen ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrı da ortadan kaldırılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim