Endodonti Nedir?

1995 yilinda GATA da Endodonti Ana bilim dalinda doktora ve uzmanlik egitimini basariyla tamamlayan Uzman Dr. Cüneyt Bosna sizlere Ankara Kizilay da bulunan kliniginde hizmet vermeye devam etmektedir.

Endodonti dis hekimligi bölümü dis kökü hastaliklari ve dis sinirleri tedavisiyle ilgilenir. Dislerde soguk sicak hassasiyeti, dis agrisi, dis apseleri, dis renginin bozulmasi, kaza sonucu zarar gören disler endodontik dis tedavisi arasinda yer alir.

DIS AGRISININ BAZI SEBEPLERI

Dis eti hastaliklari
Çürükler
Iyi yapilmamis protez ve dolgular
Baska hastaliklar nedeniyle dise vuran sorunlar
Zararli tüketimler

DIS AGRISI TEDAVISI?

Hastalar genellikle dis agrisi basladiginda doktor bilgisi olmadan agri kesici, antibiyotik yada vitamin kullanmaya baslar. Bu oldukça yanlistir.Dis agrisindan sorunun nedenini bulunup dogru tedavi yapilarak kurtulabilir.Örnegin çürük diste agri baslamissa çürük sinirlere kadar ilerlemisse ancak kanal tedavisi yapilir. Ayrica agrimayan dis her daim saglikli dis degildir kronik enfeksiyonlarda dis agrisi olmaz.Dis kayiplari önelemek için düzenli olarak disleri kontrol ettirmek en dogrusudur. Bunun için Ankara Dis hekimimizden 0312 425 21 26 nolu telefondan randevu alabilirsiniz.

KANAL TEDAVISI NE DEMEKTIR?

Disin canliligini saglayan sinir toplulugu zarar gördügünde kendini yenileyemez kök ucuna yayilan enfeksiyonlar çene kemigine zarar verebilir. Dis pulpasi denilen disin içerisinde bulunan damar, sinir toplulugunun tedavisine kanal tedavisi denilir. Dislerde agriya, apseye neden olan iltihapli veya ölü dis sinirlerinin bosaltilip yerine sagliga zararli olmayan bir maddeyle doldurulmasi islemidir. Kök kanal tedavisi sadece endodontistler ve dis hekimleri tarafindan yapilabilir.

  • Ankara Kızılay Endodonti Uzmanı

  • Kızılay Endodonti Uzmanı

  • Cüneyt Bosna Endodonti Uzmanı

Endodonti tedavisi

Ankara Kızılay Endodonti

Kızılay Ankara Endodonti