Diş Sağlığı

Ankara Diş Beyazlatma

Ankara Diş Beyazlatma Hizmetleri

Diş beyazlatma Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi pek çok şehirde talep görür. Hatta dünyanın pek çok bölgesinde yoğun olarak alınan ağız – diş hizmetlerinden biridir. Gülerken ve konuşurken dişlerin mümkün olabildiğince estetik bir görünmesi önem taşır. Sararmış, lekeli ya da temiz olmasına rağmen rengi değişmeye başlamış olan dişler; karşıdaki insanların rahatsızlık yaşamasına sebep olabilir. “Diş beyazlatma neden yapılır?” sorusuna cevap olarak birbirinden farklı olumsuz durumdan söz etmek mümkündür. En fazla ön plana çıkan nedenler ise şunlardır:

 • Diş yüzeyinde meydana gelen siyah ve kahverengi lekeler oluşması
 • Çay, kahve, kola gibi içeceklerin fazla tüketilmesinden dolayı, dişlerin sadece fırçalama yoluyla beyazlatılamaması
 • Doğal rengi açık sarı tonlarına yakın dişlerin daha estetik görünmeye ihtiyaç duyması

Bu gibi nedenler, beyazlatma uygulamaları açısından bazı gereklilikleri ortaya çıkarır.

Diş Beyazlatma Zorunlu Mudur?

Dişlerin beyazlatılmasına yönelik hizmet veren polikliniklere başvurmadan önce, bu uygulamanın sizler için ne kadar gerek olduğunu tespit etmelisiniz. Diş çektirme, dolgu yaptırma, diş teli taktırma gibi tıbbi uygulamalar kesinlikle uzman hekimin kararları dahilinde gerçekleşirken; beyazlatma uygulamaları için sizin kararlarınız önem taşır. Çünkü dişlerin daha beyaz ve parlak görünmesi, sağlık yönünden zorunlu olmamakla birlikte kişisel kararlara bağlıdır.

Herhangi bir tıbbi uygulama sonrasında uzman hekimin diş beyazlatma tavsiye etmesi de mümkündür. Ayrıca bakımlı ve sağlıklı dişlerin beyazlık konusunda problem yaşaması beklenmez. Dişlerin, son durumları itibariyle acilen beyazlatılmaları gerekiyorsa muhtemelen bazı diş hastalıkları oluşum sürecine girmiş olabilir. Polikliniğimize uğrayarak beyazlatmanın ya da çeşitli uygulamaların sizler için ne kadar gerekli konumda bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Uygulaması Yapılmazsa Ne Olur?

Dişlerde kalıcı lekeler oluşmuş, diş yüzeyi sararmış ve açık tonunu kaybetmişse beyazlatma uygulamalarına başvurulması tavsiye edilir. Çünkü bu uygulamalar; ağız içindeki sağlık sorunlarının tespit edilmesi ve çeşitli hastalıklara karşı erkenden önlem alınması yönünden imkan sağlar. Tüm Ankara diş beyazlatma hizmetleri konusunda bize güvenebilir. İhtiyaç olmasına rağmen dişlerinizi beyazlatmamanızın yol açabileceği bazı durumlar ise şöyledir:

 • Dişlerin güzel bir görüntüye sahip olması, yüzüne bakılan insanlara saygı duyulduğunu ifade edebilir. Eğer yeteri kadar estetik görünmeyen dişlere sahipseniz topluluk içindeki saygınlığınız bundan olumsuz etkilenir.
 • Diş beyazlatma zorunlu sayılmasa da çok önemlidir. Çünkü dişler, topluluğa hitap eden bir insanın dikkat çeken ilk yeridir. Yani dişlerde bulunan sarartının ya da lekelerin mutlaka görülecek olması, beyazlatmanın gerekliliği açısından ön plana çıkan bir detaydır.
 • Bazı durumlarda dişlerin rengi tamamen değişir ve sık fırçalama alışkanlıklarına rağmen yakın zaman içerisinde düzelme gözlenmez. Dişleriniz ne kadar temiz olursa olsun, sararmış ya da lekeli bir görünüme sahip oldukları sürece bu temizlik dışa yansıtılamaz.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerin beyazlatılması, uzman hekim tarafından verilen tavsiyeleri uygulayarak ya da poliklinik seansları dahilinde gerçekleştirilir. Diş beyazlatma ameliyatı şeklinde isimlendirilen bu uygulamalar çoğunlukla 2 ya da 3 seans sürer. Seansların miktarı, beyazlatılacak dişin ihtiyaç durumuna göre değişim gösterebilir.

Örneğin bazı kimseler sadece 2 seansta bembeyaz dişlere sahip olabilirken, bazıları için bu süre 4 – 5 seansa kadar ulaşır. Bu farklılıklar üzerinde etkili olan faktörler sigara kullanımı ve çay – kahve – kola tüketimidir. Ayrıca şeker tüketimi başta olmak üzere, her türlü beslenme alışkanlığı da dişlerin beyazlığına dair önemli bir detaydır. Diş beyazlatma uygulamaları, genel olarak şu adımlardan meydana gelir:

 1. Dişlerin renk tonu ölçülür.
 2. Ulaşılmak istenen renk tonu belirlenir.
 3. Hedefteki beyazlık tonuna ulaşmayı sağlayacak oranda diş beyazlatıcı macun kullanılır.
 4. Dişler üzerine uygulanmış olan macun, belli bir süre lazer ışınlarına maruz bırakılarak aktive edilir.
 5. Bu adımlar her seansta tekrarlanır.

Poliklinik ortamında yapılan beyazlatma uygulamaları sırasında, hastanın koruyucu gözlük takması şarttır. Çünkü cihaz yardımıyla ağız içine uygulanan lazer ışınlarının gözlere zarar verme riski bulunur. Poliklinikteki uygulamalarla beraber; biş beyazlatma bandı ve beyazlatıcı dişlik gibi ekipmanlar hastanın kullanımı için tavsiye edilebilir.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde diş beyazlatma yöntemleri olarak bilinen pek çok şehir efsanesi mevcuttur. Fakat bunların neredeyse tamamı, uzman hekimlerin değil çeşitli internet sayfalarının önerileridir. Bu konuda dikkatli olmanız gereken başlıca detaylar ise şunlardır:

 • Diş beyazlattığı söylenen kürleri uygulamadan önce mutlaka uzman hekime danışınız.
 • Dişlerinize, diş macunundan başka herhangi bir ürün uygulamayınız.
 • Ağız sağlığını korumaya yönelik çeşitli çalkalama sıvıları, diş ipleri ve tıbbi özelliğe sahip sakızları tercih etmeniz durumunda ölçülü bir kullanım gerçekleştiriniz.
 • İnternette “diş beyazlatan karışım tarifi” gibi adlarla paylaşılan yazılara itibar etmeyiniz.

Bu detaylara dikkat etmekle beraber, ağız sağlığı ve diş beyazlığı gibi konularda öncelikli olarak uzman hekim desteğine yönelmeniz gerekir.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadardır?

Ankara diş beyazlatma hizmetlerimiz fiyat açısından çeşitli aralıklara sahiptir. Her müşterimizin diş rengi ve seans ihtiyacında değişiklik olduğundan, fiyatlandırmalarımız farklı bütçe düzeylerine uygundur. Ayrıca uygulamalar henüz başlamamışken net bir fiyat belirtilmesi zor sayılır. Çünkü dişlere uygulanması gereken tıbbi macunun türü ve miktarı, seansların süresi ve uzman hekim açısından ne kadar uğraştırıcı olduğu gibi pek çok etken mevcuttur. Diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, polikliniğimize uğramanız önerilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim