Diş Sağlığı

Ankara Diş Beyazlatma

Gülüşlerinizi Artik Saklamayin Ankara Diş Beyazlatma

Ankara Kızılay Diş Beyazlatma Doktoru

Aynaya baktiginizda begenmediginiz taraflariniz var mi? Peki hiç dislerinizi incelediniz mi? Gülümsemekten ve konusmaktan dahi çekindiginiz anlariniz oldu mu? Dislerdeki sararma ve lekelenmeler neyseki artik çözümsüz degil!..Ankara dis klinigimizi ziyaret etmeniz yeterli.Detayli bilgi için bizlere 0312 425 21 26 nolu telefondan ulasabilirsiniz.

Diş Beyazlatma nedir?

Zaman içerisinde çay kahve sigara cola gibi içeceklerle küçük yasta lainan antibiyotikler yapisal bozuklujlar ve yaslanma gibi nedenlerle dislerde istenmeyen lekeler ve renk bozuklugu olusur. Dis beyazlatma islemi bu lekelenme ve sararmalari gidermek amaciyla yapilir.Bleaching diye de isimlendirilen bu islem sirasinda kullanilan özel bir jel ile dis hekimimiz dis renginizi birkaç ton açabilir.

Kaç çesit dis beyazlatma vardir?

*Ofis tipi(Office Bleaching)
*Ev tipi(Home Bleaching)
Dis hekimi tarafindan yapilan ve “Office Bleaching” denilen bu yöntemle çok daha hizli ve basarili sonuçlar alinabilmektedir. Dislerdeki lekelenmenin derecesine göre seanslar artirilabilir, inatçi lekeler için dis hekiminiz gerek görürse sizin için tedavinin devaminda “Home Bleaching ” da önerebilir. Böylece inatçi dis lekeleri için kalici sonuçlar alinabilir. Ev tipi beyazlatma; hastaya verilen içine beyazlatici jelin uygulandigi plaklar ile yapilir. Bu beyazlatici plaklar dis hekimi tarafindan hastaya özel yapilmaktadir, gece yatarken takilir ve beyazlatma islemi ofis tipine göre daha uzun sürede sonuç alinmaya baslayan islemdir.

Ofis Tipi Beyazlatma Nedir?

Ortalama 30 dakikalik 2-3 seansin oldugu bir islemdir. Istenilen sonuca ve dis hassasiyetine göre seanslar degisebilir. Öncelikle isleme baslamadan hemen kaliciligi artirmak için önce dis tasi temizligi yapilmasi gerekmektedir.Ilk olarak beyazlatma öncesi dis rengi seçilir, sonra dislere dis eti koruyucusu sürülür, devaminda dis beyazlatici kimyasal jel dislere sürülür ve isin ile aktive olmasi beklenir. Jel dislerde bekletildikten sonra temizlenir ve tekrar dis rengi kontrol edilir. Gerek görülürse seanslara devam edilir.

Dis beyazlatmanin zararlimidir?

Dis doktoru kontrolünde yapilan dis beyazlatmanin dislere hiçbir zarari olmaz. Agrisiz bir islemdir. Sadece islem sirasinda veya sonrasinda dislerde kisiden kisiye degisen geçici bir hassasiyet olabilir.

Dis beyazlatma sonrasinda nelere dikkat edilmeli?

Dis Beyazlatma islemi yapildiktan sonra ilk bir hafta renk verici yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Kahve, çay, meyveli soda, kirmizi sarap, kirmizi meyveler (kiraz, nar, yaban mersini, vb.), dislere renk verebilecek sebzeler (ispanak, brokoli, havuç, vb.) gibi yiyeceklerin yani sira renklendirilmis içecekler de tüketilmememlidir. Ayrica domates soslari, kirmizi soslar, soya soslari, ketçap, hardal, sirke ve limon, portakal, greyfurt gibi bazi asidik yiyeceklerden uzak durmaniz gerekir. Sigara içenler ise, sigara içmenin dislerdeki lekeleri çogaltacagini gözardi etmemelidirler.

Dis beyazlatma kalici midir?

Gereken özeni göstermez ve tüketimlerinize dikkat etmezseniz tekrar ihtiyaç durumunda dis beyazlatma islemini 6 ay ile 1 yil arasinda yaptirmak durumunda kalabilirsiniz.
Diş kliniğinde uygulanan ile evde uygulanan beyazlatma arasindaki fark ne?
Ankara diş klinigimizde uygulanan islem dis hekimimiz tarafindan yapilmakta ve hizli, kalici etkili sonuç alinmaktadir. Evde yapilan uygulamalarda uzun süre ugrasmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim