Dental Tedaviler

Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği yöntemi ile kişilerin gülüşleri, zirkon kaplamalar, diş ve diş eti operasyonları, bonding, beyazlatma, dudak ve çene şekillendirme vb. işlemler uygulanarak daha iyi bir görünüme kavuşturulmaktadır. Etkili bir gülüş elde etmek için alanında uzman doktorlar tarafından yapılan tedavilerde temel hedef, kişinin gülüşünün iyileştirilmesi ve bozuk görünüme sahip ağız ve diş yapısının tedavi edilmesidir.

Gülüş estetiği, diş estetiği ile grift bir yapıdadır. Gülüş sırasında ortaya çıkan temel unsurlar olan dişlerde yapısal bozukluklar tedavi edilerek hastaların daha sağlıklı bir gülüşe kavuşması sağlanmaktadır. Gülüş estetiğinin en çok uygulandığı bölgelerden biri ön dişlerdir. Gülüş estetiği tedavisi ile diş ve çene yapısındaki birçok bozukluk ortadan kaldırılmaktadır.

Gülüş Estetiği (Tasarımı) Nedir?

Gülüş tasarımı tedavisi estetik diş hekimliği içinde yer alan en önemli tedavilerden biridir. Gülüş tasarımı veya gülüş estetiği olarak tanımlanan bu tedavide, çeşitli nedenlere bağlı olarak hastalarda görünüm bozukluğuna neden olan unsurlar ortadan kaldırılmaktadır. Hastaların yüz şekli ve gereksinimleri dikkate alınarak doğal bir görünümün oluşturulması tedavinin temel amacıdır. Multidisipliner bir tedavi olan gülüş estetiği, içinde birçok farklı unsuru barındırmaktadır. Birçok farklı tıbbi müdahale ile görünümü bozan diş ve diş etleri tedavi edilmektedir.

Gülüş estetiği uzman hekimler tarafından yüz yapısı, ten rengi, diş ve diş eti yapısı, dudaklar, çene vb. unsurlar dikkate alınarak yapılmaktadır. Gülüş sırasında ortaya çıkan başlıca bozukluklar bu tedavi yöntemleri ile büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır.

Gülüş Estetiği Tedavisinin Kapsamı Nedir?

Gülüş tasarımı tedavisi kapsamı ve etkileriyle son yıllarda en çok tercih edilen estetik tedavi yöntemlerinden biridir. Her hastanın farklı fizyolojik özelliklere ve sorunlara sahip olması nedeniyle tedavi kapsamında uygulanan yöntemler de farklılık göstermektedir. Bu nedenle tedavi yöntemi kişiye özel olarak belirlenmelidir. Gülüş estetiği tedavisi kapsamında:

 • Diş beyazlatma,
 • Dudak kontur şekillendirme,
 • Ortodontik tedaviler,
 • Lamina porselenler,
 • İmplat tedavisi,
 • Pembe estetik,
 • Zirkonyum kaplama vb.

Tedaviler uygulanabilir. Tedavi kapsamında ilk olarak hastalarda çürük dişler ve çeşitli diş eti sorunları ortadan kaldırılır. Bununla birlikte hastalarda diş beyazlatma işlemleri uygulanmaktadır. Bu temel işlemlerin ardından hastalarda yapılmak istenen diğer tedaviler belirlenir.

Gülüş estetiği için her bir hasta adına farklı yöntem ve tedaviler belirlenmektedir. Bleaching, tel tedavisi, gingivektomi vb. yöntemler gülüş estetiği tedavisi kapsamında hastalara uygulanan başlıca yöntemler arasında yer almaktadır.

Gülüş Estetiği İle Hangi Sorunlar Ortadan Kaldırılır?

Estetik gülüş tasarımı ile estetik açıdan görünüm bozukluğuna neden olan birçok sorun ortadan kaldırılmaktadır. Hastanın, yaşı, cinsiyeti, fiziksel özellikleri ve diğer pek çok unsur dikkate alınarak uygun tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Gülüş tasarımı ile ortadan kaldırılan başlıca sorunlar arasında:

 • Diş rengi sorunları,
 • Diş eti ve diş şekilsizlikleri,
 • Diş kayıpları,
 • Ağız ve çene bozuklukları,
 • Yüzde ortaya çıkan temel deformasyonları vb.

Yer almaktadır. Söz konusu bu tip sorunların ortadan kaldırılması için birçok farklı tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Multidisipliner yaklaşımlarla hasta beklentileri ve mevcut bozuklukların bir arada tedavi edilmesi gerekmektedir.

Gülüş Estetiği Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Gülüş estetiği tedavi süreci birçok farklı aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak hastanın rahatsızlıkları ve sahip olduğu sorunları teşhis edilmelidir. Gerekli tetkik ve muayenelerin ardından hasta için ideal tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Tedavi süreci ve yöntemleri hasta özelliklerine göre değişmektedir. Gülüş estetiği tedavi süreleri uzun bir döneme yayılabileceği gibi kısa bir süre içinde de tamamlanabilmektedir.

Gülüş tasarımı tedavi sürecinde ilk olarak hastalara ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler verilerek, süreç hakkında bilgilendirme yapılır. Hastanın farkında olduğu veya olmadığı sorunlar tek tek açıklanarak tedavi yöntemleri birlikte belirlenir. Tedavi sürecinde uygulanan yöntemlere süreç farklılık göstermektedir.

Gülüş Estetiği İle Hangi Diş Tedavileri Uygulanır?

Gülüş estetiği tedavi yöntemleri hasta tercihlerine ve yapısına göre değişmektedir. Tedavi için tek bir yöntem uygulanabileceği gibi birden fazla yöntemde uygulanabilir. Estetik için uygulanan başlıca diş tedavileri:

 • Akıllı implant tedavisi,
 • Diş eti estetiği tedavisi,
 • Empress kaplama,
 • Ortodontik tedaviler,
 • Kompozit lamina tedavisi,
 • Diş beyazlatma ve zirkonyum kaplama tedavisi vb.

Olarak sınıflandırılabilir. Her bir tedavi için farklı yöntem ve teknikler uygulanmaktadır. Uygulanan bu tedavilerin süreleri de yine işlem önceliğine ve soruna göre değişiklik göstermektedir. Gülüş estetiği tedavisi sonrasında hastalarda büyük ölçüde hedeflenen görünüm sağlanır.

Gülüş Estetiği Tedavisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gülüş estetiği tedavisi öncesi hasta yapısına özel olarak gülüş tasarımı ortaya çıkarılmaktadır. Tedavi öncesinde dikkate alınması gereken başlıca unsurlar:

 • Gülüş sırasında ortaya çıkan dişler ve görünen diş miktarı,
 • Hastanın yüz uzunluğu ve genişliği oranı,
 • Dudak, kaşlar ve burun boyun arası mesafeler,
 • Dişler arası boşluklar, diş eksikleri ve yapısal duruşu,
 • Burun genişliği ve burun deliklerinin yapısı,
 • Göz ve kaş arası mesafeler,
 • Çene yapısı vb.

Şeklindedir. Bu unsurlar uzman doktor tarafından detaylıca incelenerek hasta beklentilerine göre tedavi yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Bu noktada hastanın sahip olduğu sorunlar ve beklentiler doğru analiz edilerek en etkili tedavi yönteminin seçilmesi gerekmektedir.

Gülüş estetiği için ilk olarak hastalarda fonksiyonel bozuklukların tedavi edilmesi hedeflenmelidir. Hastanın fiziksel açıdan rahat etmesi gülüş estetiğinin en temel hedefidir. Bununla birlikte hastalarda ikincil olarak iyi bir görünüm sağlanması adına doğru tedavi yönteminin uygulanması şarttır.

Gülüş Estetiği Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Gülüş tasarımı tedavi süresi uygulama yöntemlerine göre değişmektedir. Eğer hastalarda diş çarpıklığı, üst üste binme vb. sorunlar varsa, ortodontik tedavi gerekebilir. Söz konusu sorunların özelliklerine göre bu tedavi birkaç yıla yayılabilir. Bunun yanı sıra, hastalarda yüzeysel bozukluklar varsa bu durumda tedavi süreci de kısalacaktır. Hasta tercihleri de sürelerin belirlenmesinde oldukça belirleyici bir etkendir.

Basit estetik kusurların ortadan kaldırılmasını talep eden kişiler genellikle tek seansta bu sorunlarından kurtarılmaktadır. Gülüş estetiği birçok farklı tedavi yönteminin bir arada kullanılmasına bağlı olarak değişik sürelerde tamamlanır. Gülüş tasarımı tedavilerinde sürelerin belirlenmesinde:

 • Hastanın yüz şekli,
 • Hasta yaşı,
 • Cinsiyet ve hasta beklentileri,
 • Temel fonksiyon bozuklukları,
 • Ten rengi,
 • Diş ve diş eti sorunları vb.

Unsurlar en önemli belirleyicilerdir. Bu unsurlara göre hastalara uygulanacak tedavi belirleneceği için tedavi süreci de belirlenen yönteme göre değişiklik gösterir. Kısa bir süre içinde tedavi tamamlanabileceği gibi, uzun bir zamana da yayılabilir.

Gülüş Estetiği Tedavi Yöntemleri ve Özellikleri

Gülüş estetiği tedavi uygulamaları arasında farklı yöntemler kullanılmaktadır. Gülüş estetiği için yaygın olarak kullanılan yöntemler ve özellikleri:

 • Ortodondik Tedavi: Diş çarpıklıkları, üst üste binme vb. sorunların, özel apartlar takılarak yeniden şekillendirilmesidir.
 • Bleaching Tedavisi: Diş beyazlatma işlemidir. Diş yüzeyindeki tartar ve lekeler teknik yöntemlerle beyazlatılır.
 • Protez ve İmplant: Diş protezlerinin sağlık bir şekilde oluşturulması için implant tedavisi uygulanmaktadır.
 • Zirkonyum Kaplama Tedavisi: Porselen diş protezleri olarak bilinen tedavide, yapısı gereği hastalarda estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar.

Bu yöntemlerin yanı sıra, gülüş estetiği tedavisi için sayısız yöntem ve uygulama yapılabilir. Bu yöntemler hasta beklentileri ve faydaya göre değişiklik göstermektedir.  

 

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Yaklaşık 6 ay önce bu tedaviden oldum. Ekip muhteşem ilgili ve profesyonel. 🙂

 2. Dişlerimde düzen sorunu vardı ve tedaviden çekiniyordum. Ancak Cüneyt Bey ile tanışınca tedavimi oldum. Çok mutluyum.

 3. Dişlerimdeki bozukluğu harika bir şekilde düzelttiler ve gülümserken artık çekinmiyorum. 🙂

 4. Dişlerimdeki lekelerden rahatça gülemiyordum. Cüneyt Bey muhteşem ekibiyle beni tekrar gülen bir insan haline getirdi. 🙂

 5. Diş beyazlatma için gittim, sonrasında bilgilendirmeler sonrası gülüş estetiği uygulamaya karar verdim ve iyi ki bu kararı vermişim çok mutluyum. 🙂

 6. Gülüş estetiği operasyonu uyguladılar. Çok başarılı bir işlem oldu, Cüneyt Bey bu konuda çok başarılı bir doktor. 🙂

 7. Gülmek, günümüzde gerçekten de önemli bir durum. Gülüşü etkileyen faktörse genel de diş sorunları oluyor. Cüneyt Bey tüm diş sorunlarınıza profesyonel çözüm oluyor. 🙂

 8. Gülüş estetiği gerçekten mühim bir operasyon. Günümüzde gülümsemek ve gülüşünüz insani diyaloglar için çok önemli. Bu konuda profesyonel destek almalısınız ki bu durumda tek kişi var oda Cüneyt Bey. 🙂

 9. Gülüş estetiği yaptırdım 4 ay önce Cüneyt Bey’e hala çok memnunum. 🙂

 10. Gülüş estetiği yaptırmayı düşünüyorum, ne kadar sürelik bir işlem oluyor ve İstanbuldayım, Ankaraya gelsem gün içerisinde halledebilecek bir işlem mi?

 11. Gülüş estetiği operasyonu, ne kadar süren bir işlem oluyor acaba?
  Ne kadar süre tedaviye devam etmek gerekiyor?

 12. Gülüş hayatta çok önemli bir etkendir. İnsanlarla en çok diyalog şeklimiz gülüştendir.
  Bu sebeple gülüşünüzü etkileyen etkenleri tedaviyle düzelttirmenin çok önemi var. 🙂

 13. Gülüşünüz sağlam olunca, özgüveninizde oluyor. İnsanlarda özgüveninize hayran kalıyor. Gülüş estetiği için Cüneyt Bey’e uğrayın derim. 🙂

 14. Gülüş estetiğini bende yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadara mal oluyor fiyat bilgisi alabiliyor muyuz? 🙂

 15. Bu işlem ne kadar sürüyor acaba, bir günden fazla sürüyor mu yoksa günübirlik işlem bitiyor mu? 🙂

 16. Dişlerimde ki düzensizlikle birlikte gülüş estetiği yaptırdım çok güzel oldu teşekkür ediyorum Cüneyt Bey ve ekibine. 🙂

 17. Gülüş estetiği için Cüneyt Bey bir numara, çevremde bu işlemi isteyen herkese Cüneyt Bey’i öneriyorum. Çok profesyonel bir şekilde rahatça gülmemi sağladı. 🙂

 18. Gülüş estetiği işleminde Cüneyt Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 1 ay önce işlem yaptırdım ve etkisini gerçekten çok görüyorum. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim