Klinik

Ankara Diş Hekimi

Ankara Kızılay Diş Hekimi

Ankara Diş hekimi , kliniğine gelen hastaların sorunlarını dinler, hastayı muayene eder, gerektiğinde problemli bölgenin filmini çeker ve sağlıksız olan dişi saptar; dişin durumuna göre gereken tedaviyi uygular. Diş İmplant Tedavisi, Diş Beyazlatma Tedavisi, Ortodonti Tedavisi, Ağız ve Çene Cerrahisi, Diş Eti Tedavisi, Diş Dolgusu gibi tedaviler uygulamaktadır.

Diş İmplant

Diş İmplant, eksik olan dişlerin geri yerine getirilmesi için çene içerisine yerleştirilen genellikle vida biçimindeki yapay bir diş köküdür. Çene kemiği titanyum elementini vücudun bir parçası olarak görmesi nedeniyle implantlar genellikle titanyumdan yapılmaktadır. İmplantların doku uyumunun yüksek olması nedeniyle başarı oranı oldukça yüksektir. Bu tedavi, diğer dişlere hiç müdahalede bulunmadan gerçekleştirilir. Çiğneme hissinin normale en yakın olması nedeniyle gerek ise diğer dişlere müdahalede bulunulmadan tedavi imkanı oluşturulması; günümüzde implant bulunduran yöntemleri, en fazla yapılan uygulamlardan birisi haline gelmiştir.

Diş Beyazlatma

Hidrojen Peroksit ya da türevleri ile yapılan bir renk açma tedavisidir. Uygulanan maddeler oksijen açığa çıkarır. Oksijenin ayrılması ile beraber dişin rengi de açılır. Bu tedavi; sarı, kahverengi, ya da gri renkteki dişlere sahip hastaların daha beyaz dişleri olmasını sağlamaktadır.

Ortodonti

Ortodonti, uyumsuz ve çarpık olan dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu sorunu düzeltmeye çalışan ve tedavisini uygulayan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Ağız Ve Çene Cerrahisi

Ağız içerisinde bulunan bütün yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhis ve cerrahi tedavileri yapılır. Uygulanacak tedavinin tipine ve hastanın durumuna göre planlanan cerrahi uygulamalar lokal anestez, bilinçli sedasyon ya da anestezi altında uygulanır.

Diş Eti Tedavisi

Dişlerin çevreleyen, onların beslenmesini sağlayan, çene kemiği üstünü kaplayan ve dişlerin çene içerisinde tam olarak tutunmasını sağlayan bu bağ dokunun bakımı en az dişler kadar önemlidir. Zamanında ve doğru tedavi edilmeyen diş eti hastalıkları dişlerin kaybına ve bazı sistemik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Diş Dolgu Tedavisi

Çürük nedeniyle zarar gören dişlere, normal fonksiyonunu ve görüntüsünü kazandıran bir yöntemdir. Diş hekimi size dolgu uygularken, öncelikle çürüyen diş dokusunu uzaklaştırır. Etkilenen bölgeyi temizler ve boşlığu dolgu malzemesi ile doldurur. Bakterilerin girebileceği boşlukları dolguyla kapatarak çürüğün ilerlemesini de engellemeye çalışır. Dolgu uygulamak için kullanılan malzemeler, altın, porselen, kompozit reçine ve amalgamdır. Ankara Kızılayda Diş İmplant Tedavisi, Diş Beyazlatma Tedavisi, Ortodonti Tedavisi, Ağız ve Çene Cerrahisi, Diş Eti Tedavisi, Diş Dolgusu tedavileri için iletişime geçebilirsiniz. Ankara diş hekimi olan Cüneyt Bosna sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim