Diş Sağlığı

Ankara En İyi Diş Hekimi

Ankara’nın en güvenilir diş hekimi kliniği olarak hastalarımızın sağlığını önemsiyoruz. 10 seneyi aşkın deneyimimiz ile Ankara diş hekimine ihtiyaç duyan herkesi iyileştirmeyi hedefliyoruz. Kliniğimizde bulunan tüm diş hekimleri alanında uzman ve profesyonel kişilerdir. Hastalarımızın ağız sağlığını korumak ve bu sağlığı sürdürülebilir kılmak ilk hedefimiz. Kliniğimizde 12’den fazla ağız ve çene cerrahisine yönelik tedaviler yer alıyor. Tedavilerimizi steril ve profesyonel alanlarda gerçekleştiriyoruz.

Diş Muayenesinde Ne Yapılır?

Rutin diş muayenesinden beklemeniz gereken 3 temel işlem vardır. Bunlardan biri dişinizin muayene edilmesidir. Herhangi bir sorun olup olmadığının incelenmesi, sorun var ise çözümü için ne yapılacağının söylenmesi gerekir. Eğer muayenede bir problem görünmüyor ise profesyonel ağız temizliğinin yapılması gerekir. Muayene esnasında röntgen çekilmesini talep edebileceğiniz gibi diş hekiminiz de kendisi isteyebilir. Rutin diş muayenesinde daha önce yaşadığınız ağız ve çene cerrahisine yönelik işlemleri aktarmalı, şikayetiniz var ise bunu diş hekiminize belirtmelisiniz. Diş muayenesinde dişin profesyonel olarak temizlenmesi de oldukça önemli. Çürük oluşumunun engellenmesi, ağız kokusunun giderilmesi ve birikmiş tartarların temizlenmesi için profesyonel temizlik yapılması gerekir.

Diş Kontrolü Kaç Ayda Bir Yapılmalı?

Genel diş kontrolünün süresi 6 ayda bir olarak tavsiye edilir. Diş hekiminiz ile her altı ayda bir kere görüşmeniz yeterli olur. Eğer diş ve çene bölgenizde herhangi bir sorun yok ve ağız sağlığınız yerinde ise yılda iki kere hekiminiz ile görüşebilirsiniz. Ancak akut durumların yanı sıra işlem gereken ya da sizi rahatsız eden bir konu var ise diş hekiminizden randevu almalısınız. Diş, ağız içi ve diş etlerinde yaşanan bazı sorunlar bedeninizdeki farklı hastalıklardan kaynaklı da olabilir. Bu yüzden diş sağlığınızı korumalı ve düzenli kontrollere gitmelisiniz.

Diş Hekimi Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Diş hekimi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi hekimin deneyimi ve donanımı olmalıdır. Uzun zamandır meslekte yer almasının yanı sıra kendisini geliştirmiş bir hekimin seçilmesi gerekir. Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak size en uygun olan hekimi bulmalısınız. Yaşadığınız yer ve bölgenin yanı sıra ihtiyacınız olan tedaviyi de göz önünde bulundurarak diş hekimi skalanızı daraltabilirsiniz. Ankara diş hekimi klinikleri arasında güvenilir ve profesyonel bir yaklaşımı benimseyerek hastalarımız ile iletişim kuruyor ve tedavi sürecini yönetiyoruz.

Ankara’da İmplant Tedavisi En İyi Nerede Yaptırılır?

Ankara İmplant tedavisi kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz bir diğer tedavidir. Hastalarımızın eksik dişlerini tamamlamak adına uyguladığımız bu tedavide en uygun ekipmanları kullanırız. Hastalarımızın ağız ve diş sağlığını korumak, estetik bir görünüm kazandırmak ve onlara iyi hissettirmek için varız. Çene gelişimini tamamlamış her hastaya İmplant tedavisi yapabiliriz. Çene ve ağız gelişimi 20 yaşına kadar devam eder. bu yüzden 20 yaşını dolduran kişilere İmplant yapmak daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir tedavi yöntemidir.

Ankara’da Kanal Tedavisi Nerede Yaptırılır?

Ankara’da kanal tedavisi yapan bir klinik olarak kullandığımız tüm ekipmanlar son derece profesyoneldir. Hastalarımızın dişlerinde geri döndürülmesi çok zor zedelenme veya çürümeler meydana gelmiş ise kanal tedavisini öneriyoruz. Enfeksiyonlara ve dış tehditlere son derece açık olan bölgenin kapatılması ve temizlenmesi gerekiyor. Onarımını yapabilmek için öncelikle enfeksiyonun giderilmesi ve ardından kanal tedavisinin yapılması önem taşır. Endodonti olarak da bilinen kanal tedavisinde dişte yer alan sinirlerin düzeltilmesi hedefleniyor.

Ağız ve Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız ve çene cerrahisi yumuşak doku üzerinde gerçekleştirilen operasyonlara verilen bir isimdir. Çene ve ağız içerisindeki yumuşak dokunun zedelenmesi ya da zarar görmesi nedenlerinden dolayı iyileştirmek amacı ile uygulanan cerrahi işlemlerdir. Bu işlem esnasında hastaya anestezi yapılır ve anestezi sürecinde operasyon gerçekleştirilir. Özellikle yanak içi, dudak içi ve dil en çok cerrahi müdahale yapılan bölgelerdir. Damak dokularına yapılan işlemler de ağız ve çene cerrahisi başlığı altında değerlendirilir. Ağız ve çene cerrahisinde önemli olan unsur hastanın sağlığını korumaktır. Zorlu diş çekimlerinde de hastalara anestezi ya da sakinleştirici gibi ilaçlar uygulanabilir.

Uyguladığımız Tedaviler

Yapılan tedaviler alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından profesyonel ve steril alanlarda gerçekleştirilir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz her bir tedavi ağız ve diş sağlığınızı daha iyi bir noktaya getirebilmeyi hedefler. Ankara’da bulunan kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz ağız ve diş tedavileri şunlardır:

 • Diş pırlantası ekleme
 • Gülüş tasarımı
 • Konservatif diş dolgusu
 • Kron kaplama
 • Kron köprü
 • Şeffaf plak tedavisi
 • İmplant tedavisi
 • Diş rengini açma (beyazlatma)
 • Kanal tedavisi
 • Dolgu tedavisi
 • Periodontoloji
 • Protez tedavileri
 • Zirkonyum porselen
 • Çene ve eklem tedavileri

Bunların yanı sıra ağız ve çene cerrahisine yönelik de tedavilerimiz bulunuyor. Tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Diş hekimi ile iletişim kurmak için internet sitemizde yer alan iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Ankara’da yer alan merkezimizde uzman doktorlar ve alanında deneyimli isimler ile çalışıyoruz. Uyguladığımız tüm yöntemler, hastalarımızın sağlığını korumak ve ağız sağlığını sürdürülebilir kılmak üzerine kurgulanmıştır. Ankara diş hekimi hizmeti veren bir yer olarak kliniğimizde yer alan herkes alanında deneyimlidir. Bize ulaşmak için internet sitemizdeki iletişim bölümünü kullanabilir telefon numarası ve adres üzerinden kliniğimize odaklanabilirsiniz. Ankara Kızılay’da bulunan kliniğimizden randevu alabilir ve uzman diş hekimlerimiz ile ön muayene gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Ankara’da başarılı diş hekimi arıyorsanız Cüneyt Bey bir numaralı adresiniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim