Diş Sağlığı

Gülüş Estetiğinde Önemli Unsurlar

Gülüş estetiğinde önemli olanlar arasında doğru diş hekimi ile hareket etmek yer alır. Deneyimli ve uzman hekimler tarafından yapılan gülüş estetiği kişilerin hayatını ömür boyu değiştirir. Kalıcı, estetik görünüme sahip ve güzel dişler elde etmek için gülüş estetiği yaptırabilirsiniz. Gülüş estetiği ve gülüş tasarımı gibi işlemler neticesinde kişiler istedikleri gülüşe kavuşabilir. Dişlerinizi, daha sağlıklı bir hale getirmek ve istediğiniz gibi görünmek için gülüş estetiği yaptırılabiliyor. Diş etlerinden diş rengine kadar birçok unsurun değiştirilmesi ile ideal görünüm kazandırılır. Gülüş tasarımı kanal tedavisi ve İmplant gibi farklı diş tedavileri ile birlikte yürütülür.

Gülüş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Gülüş estetiğinin tedavi süresi 5 ila 10 gün içinde tamamlanabiliyor. Randevuların aksatılmaması ve tedavi sürecinde diş sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Gülüş estetiği yaptırmak isteyen kişiler en fazla 15 gün içerisinde tedavilerini tamamlar. Tedavinin süresini, bu süreçteki bakım tavsiyelerine uyulup uyulmadığı önemli ölçüde etkiler. Bu neden ile tedavi esnasında kuralların dışına çıkmamak gerekir.

Gülüş Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Gülüş estetiği yaptıranlar 20 yaşından büyük olan kişilerdir. 20 yaşına kadar çene oluşumu tamamlanır ve bu neden ile de 20 yaşını dolduran kişiler gülüş estetiği yaptırabilir. Ağız yapısında sağlığı tehdit eden bir problem bulunmadığı müddetçe gülüş estetiği yapılabilir. İşlemin uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Gülüş estetiği yaptıran kişilerin tüm tavsiyelere uyması ve diş bakımına ekstra dikkat etmesi gerekir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiğinin yapılışı için öncelikle tasarımın tamamlanası gerekir. Hastanın çene yapısı incelenmeli ve yüz tipine uygun tasarımların hazırlanması önemlidir. Gülüş estetiğinde 3 farklı grup bulunur. Bu gruplar kişilerin nasıl görünmek istediklerine göre en sık tercih edilen kişiye özel türlerdir. Gülüş estetiği için ağız içinin incelenmesi ve bakım rehberi verilmesi gerekir. Gülüş estetiğinin ardından diş bakımına özen göstermek gerekir.

Gülüş Estetiği Çeşitleri Nedir?

Gülüş estetiği türleri kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı başlıklara ayrılır. Gülüş estetiğinin ayrıldığı türler şunlardır:

 • Sportif gülüş tasarımı
 • Entelektüel gülüş tasarımı
 • Çekici estetik gülüş tasarımı

Çekici estetik gülüş tasarımı ön dişlerin vurgulanması hedeflenir. Yüze daha genç bir görünüm kazandırılır. Entelektüel gülüş tasarımı ise daha olgun bir görünüm kazanmak isteyenler için uygundur. Dişler aynı hizaya getirilir ve düz bir çizgi halini alır. Sportif gülüş tasarımında ise diş uzunlukları değiştirilir ve orta dişlerin boyutu uzatılır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımının yapılışında önemli olan unsur hastanın neye ihtiyacı olduğunu anlamaktır. Öncelikle ön muayene yapılarak çenenin kontrol edilmesi gerekir. Gülüş tasarımı uzman diş hekimleri tarafından yapılmalı ve öncelik her zaman hastanın sağlığı olmalıdır. Çene ve ağız ölçüleri alınarak yapılacak işlemler belirlenir. Gülüş tasarımı yapılırken ortodontik tedavi ile başlangıç yapılır. Ancak hastanın buna ihtiyacı yok ise doğrudan eksiklikler belirlenir. Diş eti ve diş rengine yönelik operasyonlar başlatılır.

Gülüş Tasarımının Yararları Nedir?

Gülüş estetiğinin avantajlarının en başında kişilere istedikleri görünümü elde etme şansı vermesi yer alıyor. Gülüş estetiği avantajları şunlardır:

 • Dişlerini beğenmediği için rahat hareket edemeyen kişilerin mutlu olmasını sağlar.
 • Estetik ve idealize edilen güzel bir gülüş sunulur.
 • Doğal görünümü vardır.
 • Özgüveni artırır.
 • Diş etleri sağlıklı görünür.
 • Parlak dişler elde edilir.
 • Beyaz dişlere sahip olunur.

Gülüş Estetiğinde Her Dişe Kaplama Yapılır Mı?

Gülüş estetiği kaplaması her dişe yapılan bir işlemdir. Gülüş esteti operasyonunda farklı işlemler kişiye uygulanır. Gülüş estetiğini oluşturabilmek için genellikle zirkon kaplama yapılır. Zirkon kaplamayı takip eden farklı işlemler de bulunur. Bu işlemler arasında diş renginin tonunu açma (beyazlatma), diş eti rengini açma (pembeleştirme) gibi operasyonlar bulunur. Gülüş estetiği yapılırken dişlere ideal bir gülümseme verilir.

Gülüş Estetiği Hangi Tedavileri İçerir?

Gülüş tasarımı işlemleri karmaşık bir yapıya sahiptir. Gülüş tasarımı işlemlerinde hastaların isteğine ve sağlık durumuna en uygun işlem ya da işlemler gerçekleştirilir. Bazı kişilere bir işlem yapılabileceği gibi bazı kişilere ise birden fazla işlem yapılabilir. Gülüş estetiğinde en çok uygulanan işlemler şunlardır:

 • Kanal tedavisi
 • Dolgu tedavisi
 • Damaklık
 • Eksik dişler için İmplant
 • Diş teli tedavisi
 • Diş eti tedavisi
 • Küretaj
 • Detartraj
 • Lingual tedavi
 • Şeffaf plak
 • Bleaching
 • Yaprak porselen
 • Porselen kaplama
 • Gingivektomi

Gülüş Estetiği Kalıcı Mı?

Gülüş estetiği geçerlilik süresi için net bir süre vermek yanlıştır. Eğer diş, ağız ve çene bakımınızı düzgün yaparsanız ve sağlıklı beslenirseniz gülüş estetiğiniz ömür boyu kullanılabilir. Ancak kötü beslenme, sağlıksız yaşam ve kötü diş bakımı gibi nedenlerden dolayı bir süre sonra dişleriniz aşınmaya başlar. Bunun önüne geçmek için hangi tedaviyi almış olursanız olun dişlerinize özen göstermelisiniz. Gülüş estetiği kalıcı bir operasyondur ancak diş bakımınızı düzgün yaptığınız müddetçe tedavinin sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz.

Gülüş Estetiği Fiyatları Nedir?

Gülüş estetiği fiyatı tedavinin içeriğine, yapılan kişinin çene yapısına ve çene sağlığına göre değişir. Gülüş estetiğinde doğrudan tedavi için fiyat öneren kişi ve tedavi merkezlerinden kaçınmak gerekir. Gülüş estetiğinin fiyatı farklı unsurlara göre değişiyor. Bu neden ile de öncelikle uzman diş hekimi ile bir ön görüşme yapmak ve çenenin ihtiyaçlarını belirlemek gerekir. Eğer tedavi edilmesi gereken bir alan yok ise ön muayenenin ardından gülüş tasarımı tedavisi başlatılabilir.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Gerçekten önemli etkenlere öncelik vermişsiniz. Böyle güzel bir konuyu ele aldığınız için teşekkür ederim. 🙂

 2. Gülüş estetiği terimini cerrahi bir operasyon olarak düşünürdüm ki yazınızı okudum ve gerçekte ne olduğunu öğrendim.
  Çok teşekkürler

 3. Gülüş estetiği hizmetini ilk defa sizin makalenizle öğrendim, gerçekten çok faydalı bir tedaviymiş bende yakında yaptırmak istiyorum.

 4. Gülüş estetiğini öğrendiğimden beri yaptırmak istiyorum, en kısa sürede Cüneyt Bey’e randevu alıp geleceğim. 🙂

 5. Gülüş estetiği diye bir terimi ilk defa Cüneyt Bey ile duydum ve kısa süre içerisinde yaptırmayı düşünüyorum.

 6. Gülüş estetiği yaptırmaya geleceğim hafta sonu Ankara’ya, Cüneyt Bey’i arkadaşlarım sayesinde keşfettim bundan sonra hep Cüneyt Bey’de tedavilerimi yaptıracağım. 🙂

 7. Gülüş estetiği yaptırmak çok maliyetli olan bir şey midir?
  Eğer bütçe olarak bütçeme uygun olursa gelip yaptırmayı çok isterim. 🙂

 8. Gülüş estetiği işlemi bir seansta bitiyor mu yoksa kaç seans sürüyor mailime bilgi alabilir miyim?

 9. Gülüş estetiği işlemini siteniz sayesinde öğrendim ve yakında yaptırmayı düşünüyorum. 🙂

 10. Gülüş estetiği çalışmasını düzenli olarak yaptırıyorum Cüneyt Bey bu alanda gerçekten çok başarılı. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim