Diş Sağlığı

Ankara Kızılay İmplant Tedavisi

Ankara Kızılay Diş İmplant

Ankara’da diş implant kliniği Kızılay’da bulunan merkezimizde gerçekleştirdiğimiz bir işlemdir. Ankara’da diş implant tedavisi yaptırmak istiyor ancak nerede yaptıracağınızı bilmiyor iseniz iletişim bölümünde yer alan bilgilerden kliniğimize ulaşabilirsiniz. Kızılay diş implant tedavisi doku zedelenmelerini önleyen ve doğal bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Diş kaybı yaşayan kişiler eğer tedavi için uygun ise Ankara Kızılay’da yer alan diş kliniğimizde diş implant tedavisi uyguluyoruz. Diş implant tedavisi herkese uygulanan bir tedavi değildir ve hastanın sağlık durumu ve çene yapısı gibi unsurlar tedaviyi doğrudan etkiler. Diş implant tedavisi yaptırmak için kliniğimizden randevu alabilir ve uzman hekimlerimiz ile ön muayene gerçekleştirebilirsiniz.

Dental Diş İmplant Nedir?

Dental implant tedavisi diş implant tedavisine verilen başka bir isimdir. Diş implant tedavisi dental olarak da bilinir ve aralarında herhangi bir fark yoktur. Diş implant tedavisi, kaybedilen dişlerin yerine yenisinin yapılması ile uygulanır. Diş implant tedavisinde önemli olan unsur çene ve ağız yapısına en uygun model ve tedavinin uygulanmasıdır. Diş implantı eksik dişlerin tamamlanması için diş köküne monte edilen vidalı bir sistemdir. Bu tedavinin profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Güvenilir hekimler ve kliniklerde dental implant tedavisi almak son derece önemlidir. Diş kaybı yaşayan kişilerde özgüven eksikliği de dahil olmak üzere kendilerini rahatsız hissettikleri gözlemlenmiştir. Hastaların kendini rahat hissetmesi ve sağlıklı bir diş yapısına sahip olabilmeleri için dental implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant Tedavisinin Yapılışı Nasıl?

Diş implant tedavisinin yapılışı hastalara göre farklılık gösteren süreçlerden oluşur. Tedavinin başlamasındaki önemli olan unsurlardan biri ön muayenedir. Ön muayene ile hastalık ağız ve çene sağlığı kontrol edilir ve yan hastalıklar, sorunlar ve ihtiyaçlar belirlenir. İmplant tedavisini yapabilmek için röntgen ya da tomografi çekilmesi gerekir. Hastanın çene, kemik ve sinir sistemi incelendikten sonra tedavinin nasıl yapılacağına karar verilir. Bu kararı vermek için çeneyi üç boyutlu olarak incelemek son derece önemlidir. İmplant tedavisi esnasında herhangi bir sorun yaşamamak ve risk almamak için tüm kontrollerin zamanında yapılması gerekir. Bu kontroller arasında en önemlisi ön muayenedir. Burada hastanın sorunları dinlenir ve ağız ve çene sağlığı ile ilgili geçmiş hikayesi öğrenilir. Eğer sorun teşkil eden bir durum yok ise diş implant tedavisi başlatılır.

İmplant Tedavisi Kime Uygulanır?

İmplant tedavisi uygulanan kişiler tedavi için uygun olan kişilerdir. Tedaviye uygunluk durumu ise ön muayene ile belirlenir. Bu neden ile kişilerin mutlaka ön muayene yaptırması ve belirli bir takvime bağlı kalarak implant tedavisi olması önemlidir. Kızılay diş implant tedavisi yapan bir diş kliniği olarak çene yapısı tam olarak gelişmemiş olan kişilere tedavi uygulamıyoruz. Diş implantı tedavisi yaparken önemli olan unsurlardan biri de kişinin çene yapısını gelişimini tamamlamış olmasıdır. Bu yüzden 20 yaşından küçük olan kişilere implant yaptırılmasını tavsiye etmiyoruz. Bir sağlık merkezi olarak amacımız hastalarımızın iyileşmesini sağlamak ve hayat kalitelerini düşürmeyecek bir ağız ve çene sağlığına sahip olmalarını kolaylaştırmak.

İmplant Tedavisi Ne Zaman Gerekli Olur?

İmplant tedavisinin gerekli olduğu durumlar kişiler diş eksikliği yaşadığında ve bundan rahatsızlık duyduğuna ortaya çıkar. Ağız ve çene sağlığını doğal yapısına döndürmek ve eksik dişlerini tamamlamak isteyen kişilere implant tedavisi uygulanır. İmplant tedavisinin uygulanabilmesi için kişinin diş kaybı yaşaması gerekir. Diş kaybı yaşandığında yerine vidalı yapay bir diş yerleştirilir. Bu tedaviye ise diş implant tedavisi denir. Protez kullanan ya da kullanacak olan kişilere de diş implant tedavisi yapılabilir. Bunun için çene yapısının ve sağlık durumunun tedaviye izin vermesi gerekir. Tedavi için uygun koşullara sahip olan tüm hastalara implant tedavisi yapılabilir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nedir?

İmplant tedavisinin avantajları arasında hem ağız ve çene sağlığını doğal haline getirmek hem de estetik görünüm yer alır. Kişiler eksik dişleri nedeni ile birçok sorun yaşayabiliyor. Bu sorunların başında ise estetik kaygı yer alıyor. Estetik kaygının önüne geçmek için implant tedavisi uygulanabilir. Aynı zamanda dişte boş kalan alanın yaratabileceği farklı problemler de vardır. Hem bu problemlerin önüne geçmek hem de gülüş esnasında estetik bir görünüm kazandırmak için implant uygulanabilir. Tek diş ya da çoklu diş kayıplarında sık sık implant tedavisi uygulanır. Tedavinin profesyonel diş hekimleri tarafından yapılması ve ön kontrollerin eksiksiz gerçekleştirilmesi gerekir. İmplant tedavi ayrıca protez kullanan kişiler için de avantajlı bir alan sağlar.

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

İmplant tedavisi uygulanamayan kişiler yan hastalıkları bulunan kişilerdir. Diyabet ya da kemik hastalıkları bulunan kişilere implant tedavisi uygulanmaz. Ayrıca sigara içen kişilerin tedavi öncesinde sigara tüketimini azaltması veya bırakması gerekir. Radyoterapi alan kişilerin de implant tedavisi olmaması önemlidir. İmplant tedavisi olmak için yan hastalıkların olmaması ve çene sağlığının korunması önemlidir. Ağız ve çene bölgesinde karşılaşılan farklı hastalıklar var ise öncelikle onların tedavisi yapılmalı ve ardından implanta geçilmelidir. Kızılay diş implant tedavisi yaptırmak için iletişim bölümünde yer alan bilgileri kullanarak bizim ile irtibat kurabilirsiniz. Ön muayene için randevu aldığınız da profesyonel diş hekimlerimiz ile ağız ve çene sağlığınız için görüşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ankara’ya 2019 yılının başında taşındım, diş hekimi için arayış içerisindeydim ve Cüneyt Bey’e uğradım. Sabit olarak Cüneyt Bey’e gidiyorum her zaman. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim