Diş Sağlığı

Ankara Kaliteli İmplant Diş Hekimi

Dişlerdeki çürükler, diş eti hastalığı, enfeksiyonlar ve yaralanma gibi nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine tek uygulanan tedavi yöntemi implantır. Enfeksiyona uğramış ve diş kökü hasar görmüş hastalar için implant uygulaması 2-3 ay ertelenmektedir. Bölgede en iyi implant uygulaması için kemik olamaması durumunda kemik tozuyla dondurma işlemi uygulanır ve implant için imkan sağlanır.

İmplant Uygulamasından Önce;

Ankara kaliteli implant uygulaması yapan diş doktorumuz tedavi öncesi hastanın filmlerini ve çene yapısını analiz eder ve en iyi implantı seçer. İmplant uygulamasında en önemli aşama bu kısımlardır.Çünki kalitesiz yada hasta çene yapısına uygun olmayan implantlar sorun yaşatır. Doktorumuz tarafından implant uygulaması öncesi hastaya nasıl görüneceği hakkında detaylı bilgi verilir.

Ankara kalitelii implant uygulaması yapan diş doktorumuz uygulama öncesi hastanın ağzındaki hijyeni sağlar. İmplant uygulaması cerrahi bir uygulamadır ağız içi hijyenve implantın sterilizasyonu çok önemlidir. Daha sonra doktorumuz dişetini cerrahi operasyonla açar ve çene kemiğinin ortaya çıkmasını sağlar. Kemiğe yük yapmadan implantı vidalar. Açılan diş eti tekrar dikilir kapatılır. İmplantın ve kemiğin bütünleşmesi için 1- 3 ay beklenir. En kaliteli implant seçimi yapılırsa bekleme süresi azalır.

İmplant tedavisi kemiklerin implantla bütünleşmesi beklenildikten sonra devam eder.Laboratuvarda hazırlanan porselen dişler implantın üzerine yapıştırılır.Bu şekilde tedavi sonlanır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gerçekten kaliteli bir diş doktoru arıyorsanız doktor Cüneyt Bey bu konuda bir numara. İmplant ve diğer tüm tedavileriniz için Cüneyt Bey’den randevu almanızı öneririm. 🙂

  2. Ankara’daysanız kesinlikle Cüneyt Bey’den randevu almalısınız, çok başarılı bir doktor kendisi. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim