Diş Sağlığı

Implant Markalarini Taniyalim

IMPLANT MARKALARI

ITI (STRAUMANN)

Dünya çapinda markalasmis bir implant firmasidir. Isviçre’de üretilen Straumann implant Avrupa ve Amerika ülkelerinde çok fazla tercih edilmektedir. Kalitesiz ürün kullanarak fiyatlari düsürmeyen firma Ar-Ge çalismalarina yüksek bütçeler ayirmaktadir.Müsterilerine çesitli ürünler gelistiren Straummann Implant yetersiz kemik yapisina çözüm bulacak alternatif implant dizaynlari sunmaktadir. Bunlardan bazilari Bone Level, Widenec Bone Level, Tapered Pureseramic modellerdir. Özellikle Roxolid implantlar titanyuma zirkon eklenerek yapilmistir.En yüksek teknolojiyle üretildigi için hekimlere ve hastalara güven vermeyi basarmis bir markadir. Kaliteden ödün vermedigi için fiyati diger implantlara göre oldukça pahalidir.

Nobel Biocare (branemark)

Straummann implant markasindan sonra tercih edilen en iyi markadir.Yetersiz kemik yapisindaki hastalar için ve dissiz alt çeneler için yani dis yapiminin imkansiz oldugu bölgelde implant yapilmasini saglayacak ürünlere sahiptir. Yüksek fosfor içeren titanyum oksitten olusan Tiunite yüzey yapisi özellikle erken yerlestirmelerde implantin basarili sekilde kemik yüzeyiyle birlesmesini saglamistir.Branemark Implant sik tercih edilen markalar arasindadir.

Bego

Almanya kökenli Bego Implant markasi özellikle protez konusunda markalasmis ve bu basarisini implant alaninda sürdürmüstür. Kaliteli üretim yapmasindan dolayi dis hekimleri tarafindan tercih edilmektedir.

ASTRA TECH

Dentsply tarafindna satin alinan firma Isveç merkezlidir.Switch implantlar arasinda en çok tercih edilen marka olan Astra Tech Implant ülkemizdede dis hekimleri tarafindan yaygin olarak kullanilmaktadir.

CSM

Switch platformu olan CSM Implant,Güney Kore’de üretilmektedir.Kemikle bütünlesmede yüksek basarisi olan implant diger markalara göre daha uygun fiyatli oldugu için tercih edilmektedir.

SKY (bredent)

Almanyada üretilen Bredent Implant Tedaviyi kolaylastiracak bir çok olanak sagladigi için tercih edilmektedir. Üst dis yapisi ve protezlerde markalasmistir.Dissiz agizlar için kullanilan fast anad fix sistemi maliyeti yükseltmistir.

Biomet3i

Amerika’nin en taninmis Implant markasidir.Bilim adamlarinin arastirmalarinda en çok konu olmus Biomet3i implant markasi birçok dis hekiminin kullandigi bir markadir.

WIS (World Implant System)

Italya da üretilen Wis implant swich platformludur.Yumusak ve sert kemikler için iki ayri implant formuna sahiptir.Basarisi yüksek oldugu için yine yaygin kullanilan implantlar arasindadir.

Tekka

Fransada üretilen Tekka Implant kisa implant uygulamalarinda yada erken yüklemelerde tercihe dilmektedir.

Xive- Ankylos (Friadent-Dentsply)

Almanya ve Ingiltere oldukça yaygin olarak kullanilan marka dünyada ilk swich platformu üreten bir markadir.Ülkemizde de sundugu konforlu ve kaliteli uygulamalar nedeniyle Friadent-Dentsply implant tercih edilmektedir.

Yüksek kaliteli ve ömür boyu kullanabileceginiz implant tedavisi için bilgi ve randevunuzu 0312 425 21 26 telefondan alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. ITI (Straumann) implantını geçen sene Cüneyt Bey’e yaptırdım ve çok başarılı bir işlem gerçekleştirdik.
    Halen çok memnunum ve fiyatı konusunda pahalı gelse de kalitesi konusunda bir numara. 🙂

  2. Straumann implantını anneme yaptırdık 2 sene önce, gerçekten çok kaliteli bir implant 2 senedir annem dişlerinden çok memnun.

  3. Straumann implantını önermişti bana da doktorum, bir numaralı implant markasıymış. 4 senedir kullanıyorum çok memnunum. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim