Diş Sağlığı

Ağrısız İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Ağrısız implant tedavisi olmak istiyorsanız, polikliniğimiz aracılığıyla en profesyonel ve en ağrısız operasyon hizmetlerine ulaşmanız mümkündür. İmplant uygulamalarında çeşitli kesme ve delme aşamaları mevcuttur. Bu durum pek çok hastanın gözünü korkutsa da, tıbbi açıdan ilgili metotlara uygun bir implant ameliyatı ağrısız gerçekleşir. Diş hekimine görünme korkusu yaşayanlar, ağız ve diş sağlıklarını ihmal etmemeli; ihtiyaç hissedilmesi halinde hiç ertelemeden bir uzman hekim ile temas kurmalıdır.

İmplant uygulamaları da dahil olmak üzere, tüm ağız ve diş ameliyatlarının deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Güvenilir, ağrısız, çabuk ve bütçeye uygun sağlık hizmetlerine ulaşabilmek ancak bu durumda mümkün olur. Polikliniğimizin tıbbi hizmet kalitesi ise ağrı çekme konusunda endişelenen tüm hastaların yüreğine su serpebilecek durumdadır. Ağrısız implant uygulamalarımız ise şöyle gerçekleşir:

  1. En etkili anestezi ilaçları, usule uygun olarak ameliyat bölgesine uygulanır.
  2. İmplant ameliyatı sırasında karşılaşılabilecek her türlü aksilik ihtimalini öngörürüz. Daha önce çok sayıda başarılı operasyon gerçekleştirmiş olmamız buna imkan sağlar.
  3. Tedbirli şekilde implant uygulanırken hastayı sarsmayıp mümkün olduğu nazik fakat hızlı bir çalışma süreci ortaya çıkarırız.

İmplant Ağrısı Ne Zaman Başlar?

İmplant uygulamasından önce anestezi uygulanması, daha çok ameliyat gerçekleşirken oluşabilecek ağrıları engeller. Yani implant sonrası ağrı hissi ortaya çıkabilir. Bu ağrının hissedilme süresinde farklılıklar mevcuttur. Bazı hastalar ameliyattan yaklaşık 48 saat sonra ağrıların arttığını söylerken; bazıları için bu süreç 1 – 2 saate kadar düşebilir. Anestezi maddelerinin etkisi azaldıkça kendini hissettiren ağrıların normal olduğunu ve bir süre devam edebileceğini de unutmamak lazımdır.

İmplant Yapılırken Dikiş Atılır Mı?

İmplant dikiş uygulamasının bulunduğu bir ameliyattır. Daha önce eline, ayağına, koluna, bacağına dikiş attırmış olanlar bu müdahalenin ne kadar hassasiyet gerektirdiğini biliyor olabilir. İmplant sonrasında ameliyatlı bölgeyi zorlamamak, aşırı soğuk ya da aşırı sıcak şeyler yiyip içmemek bu konuda önemli olan detaylardır.

İmplant Vidası Takıldıktan Sonra Diş Fırçalamak Doğru Mudur?

Diş fırçalamak, ağız sağlığı konusunda öncelikli bir yere sahiptir. Fakat çeşitli ağız – diş operasyonları, bu kişisel temizlik aktivitesinin bir süre aksamasına yol açabilir. İmplant ameliyatından sonra diş fırçalamak için en az 24 saat beklenmesi tavsiye edilir. Zaten ilk 24 saatlik süreçte herhangi bir şey yenilip içilmeyeceğinden dolayı diş fırçalamaya gerek de olmaz. Bazı durumlarda bu süre 48 saate ulaşır. Bununla beraber, ameliyattan hemen sonra ağzı temizleme gibi bir düşünce ile diş fırçalanması büyük oranda risklidir.

Ağrısız İmplant Tedavisi Fiyatları Ne Kadardır?

İmplant tedavisi fiyatları, her hastanın bütçesine uygun aralıklarda tuttuğumuz fiyatlara tabidir. Çeşitli sağlık taleplerine hitap edebilen implant ameliyatlarına dair detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Bir hekime yaptırabilecek olduğunuz en güvenli ve ağrısız implant tedavisi polikliniğimiz aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

İmplant Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant ya da diğer türlü ameliyatlar, mutlaka sonraki süreçte dikkatli davranmayı zorunlu kılar. Diş etinden bir parça kesilmesi, çene kemiği üzerinde delik açılarak titanyum bir vidanın ilgili alana yerleştirilmesi ve ameliyat bölgesine dikiş atılması; implantın ne kadar ciddi bir uygulama olduğunu özetler. Sonraki süreçte dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

  • İmplant uygulamasını takip eden 2 ya da 3 saatlik zaman diliminde herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Aksi halde dikişlerin açılması ve şiddetli kanamaların görülmesi mümkün olur.
  • İmplant yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler konusunda ilk 24 saat çok önemlidir. Ameliyat tamamlandıktan sonra, en az 1 gün geçmeden çay ve kahve gibi sıcak içecekler tüketilmemelidir. Buzlu su / meşrubat / meyve suyu gibi soğuk içeceklerden de uzak durulmalıdır. Ayrıca gazlı ve şekerli olan kola, fanta, soda ve gazoz da tüketilmemelidir.
  • Ameliyatın genel durumuna göre, bu hassas zaman diliminden itibaren tüketebilecek olduğunuz besinler uzman hekim tarafından bildirilecektir. Dikkat etmeniz şart olan belki de en önemli detay, hekim tavsiyelerine uymaktır. Çünkü her hastanın özel durumlarında farklılıklar mevcut olabilir.
  • Genel tavsiyeler veren internet paylaşımlarına itibar etmemeniz gerekir. Doktor siteleri tarafından paylaşılmış blog paylaşımları bile bu süreçte sizin açınızdan öncelikli bir rehber sayılmaz. Ameliyatı gerçekleştiren ve durumunuzu bilen hekim dışında, kimsenin önerilerini ya da konuya ilişkin deneyimlerini dikkate almamanız daha doğru olacaktır.

Bütün Diş Hekimleri İmplant Yapabilir Mi?

İmplant konusunda yeterli pratiğe ve teorik bilgi donanımına sahip olan her diş hekimi implant yapabilir. Fakat bu hekimlerin hepsi ağrısız implant tedavisi yapamayabilir. Anestezi uygulamaları, atlanmayan bir detay olarak tüm operasyonların öncesinde mevcuttur. Bununla beraber bazı diş hekimleri tıbbi operasyonlarda biraz aceleci davranır. Söz konusu durum, eleştirdiğimiz ya da kötülediğimiz bir durum değildir.

Müdahaleler sırasında gereğinden daha hızlı hareket edilmesi bazı meslektaşlarımızın çalışma stilini yansıtır. Fakat hastanın ağız içine anestezi uygulanmış olsa da, sarsıcı müdahalelerin ameliyat sonrası fazla acıya sebep olabileceği unutulmamalıdır. Profesyonel ve başarılı olduğu kadar ağrısız da olabilen hizmetlerimiz, implant yaptırmak isteyen herkes için uygundur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bazı doktorlar lokal anestezi yapsalar da, başarılı bir şekilde uyuşturma sağlayamıyorlar. Ancak Cüneyt Bey gerçekten çok başarılı bu alanda. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim