Diş Sağlığı

İmplant Tedavisi

Diş implantı dişlerin estetik görünümünün kaybedilmemesi ve sağlıklı yaşama devam edilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Diş köküne vida yerleştirilmesi yöntemi ile yapılır. Diş implantı bir veya birden çok diş için uygulanabilir. İmplant tedavisini olabilmek için çene yapısının tedavi için uygun olması gerekir. İmplant tedavisinin uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

İmplant Nedir?

İmplant eksik dişlerin tamamlanabilmesi, çene yapısının doğal işlevine dönebilmesi ve sağlıklı bir çeneye sahip olmak için uygulanan tedavidir. Eksik dişlerin İmplant yöntemi ile yerine koyulması ve estetik görüntünün kaybedilmemesi hedefini taşır. Doğal olmayan bir diş kökü olarak çeneye entegre edilen vidalar ile tedavi yapılır.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

İmplant tedavisinin uygun olduğu kişiler genel sağlık durumları iyi olan kişilerdir. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için çene bölgesinde hastalık ve enfeksiyon gibi unsurların olmaması gerekir. Sağlıklı bir çeneye sahip olunduğu takdirde tedavi başlatılabilir. Tedavi öncesinde tüm sorunların ortadan kaldırılması için farklı tedaviler uygulanır. Ayrıca kişinin çene kemiklerinin de tedavi için uygun olması önemlidir. Tedavi sürecini ve sonrasını başarı ile atlatmak istiyorsanız dişlerinize özen göstermeli ve bakımlarını düzenli olarak yapmalısınız. Radyoterapi uygulanan kişiler, çok sigara tüketenler, diyabet hastaları, kemik gelişimi tamamlanmamış olanlar için İmplant tedavisi uygun değildir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nedir?

İmplant tedavisinin yararları eğer uzman hekimler tarafından uygulanır ise artış gösterir. Diş İmplantı tedavisi hem estetik açıdan hem de sağlık unsurları nedeni ile önemlidir. Diş tedavilerinin aksatılmaması ve düzenli kontrollerin yapılması gerekir. İmplant tedavisinin yararları şunlardır:

 • Estetik görünüm düzenlenir.
 • Estetik görünüm düzenleneceği için kişinin özgüveni artar.
 • Yeme problemleri giderilir.
 • Enfeksiyon oluşumu engellenir.
 • Dişler normal işlevine devam eder.
 • Güvenli ve sürdürülebilir bir yöntemdir.

İmplant Tedavisinin Zararları Nedir?

İmplant tedavisinin dezavantajları arasında tedaviden sonra görülebilen kanamalar bulunuyor. Bunun yanı sıra tedavi bölgesinin şişmesi ve ağrıması da sık sık karşılaşılan yan etkiler arasındadır. Eğer tedavi uzman kişiler tarafından yapılmaz ise İmplant tedavisi esnasında,

 • Çenede kırılma
 • Doku zedelenmesi
 • Diş etlerinde morarma
 • Diş kaybı
 • Kemik yapısının yara alması

Gibi negatif durumlar ile karşılaşılabilir. Bu neden ile alanında deneyimli olan diş hekimleri ile çalışıyoruz ve hastalarımızın sağlığını önemsiyoruz. Önemli olan tedavinin profesyonel olarak yönetilmesi ve hastalarımızın sağlığına en iyi şekilde kavuşmaları.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinin yapılışı için bir ön görüşme yapılması gerekir. Bu ön muayene ile hastanın neye ihtiyacı olduğu anlaşılır, hangi tedavinin yapılacağına karar verilir ve uygulamaya geçilir. Bu neden ile de ön muayeneler oldukça önemlidir. İmplant tedavisinin yapılışında öncelikle alan temizlenir ve eğer enfeksiyon oluşumu varsa giderilmesi için ön tedavi yapılır. İmplant tedavisi için uygun alan oluşturulduktan sonra çene kemiklerinde delikler açılır. Açılan bu deliklere İmplant yerleştirilir. İmplant yerleştirildikten sonra tedavi tamamlanır. İmplant tedavisinde alanın iyileşmesi için soğuk ve sıcak tüketimine dikkat etmek gerekir.

İmplant Tedavisi Hangi Malzemeden Yapılır?

İmplant malzemesi titanyumdur tüm İmplant sürecinde çene yapısına en iyi uyum gösteren madde titanyum olarak belirlenmiştir. İmplant tedavisinde çeneye yerleştirilen vidanın ana malzemesi titanyumdur. En dayanıklı ve kaliteli olan titanyum vidalar ile İmplant tedavinizi gerçekleştiriliyoruz. Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Titanyumun yanı sıra alaşım maddelerden üretilen vidalar da bulunur. Bu vidaları çenenize yerleştirmek için tecrübeli kadromuz ile hizmet veriyoruz. Kullandığımız İmplant malzemeleri ile ağız sağlığınıza kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kaç Gün Sürer?

İmplant tedavi süresini etkileyen farklı unsurlar bulunur. Bu unsurlar arasında eksik diş sayısı ve hastanın sağlık durumu ön planda yer alır. Ayrıca diş ya da dişlerin eksik olduğu bölge ve ilgili bölgenin tedaviye uygunluğu da süreyi etkileyen unsurlardır. Genellikle 3 ay gibi bir süreç içerisinde hem tüm diş problemleri giderilip hem de İmplant tedavisi tamamlanabilir. Ancak bu süre ortalamadır ve herkes hastaya göre süre değişiklik gösterir. Vücudunuzun tedaviye verdiği tepki ve iyileşme sürecinizin ne kadar iyi yönetildiği gibi etkenler de İmplant tedavisinin süresini etkiler. Tedavi öncesinde, tedavi anında ve sonrasında hekiminizin önerilerine uymanız önemlidir.

İmplant Tedavisi Kaç Eksik Diş İçin Uygulanabilir?

İmplant tedavisinde diş sayısının bir önemi yoktur. Bir diş için de İmplant yapılabileceği gibi birden fazla eksik diş için de İmplant yapılabilir. Tedavinizi aksatmamak ve hemen harekete geçmek için bize ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. İmplant tedavisinde önemli olan kaç tane dişin eksildiği değildir. Önemli olan eksik dişin tedavi edilmesi ve İmplant uygulamasının yapılmasıdır. Burada nitelik ön planda bulunur.

İmplant Tedavisi Öncesinde Tomografi Çekilir Mi?

İmplant tedavisi için tomografi çekilmesi zorunludur. Diş ve çene yapısının daha net görülebilmesi, farklı hastalıklar ve ihtiyaçların anlaşılabilmesi için İmplant tedavisinden önce tomografi çektirmelisiniz. İmplant tedavisi öncesinde uzman ekipler tarafından ön muayene yapılır. Yapılan ön muayenede çene ve diş için hangi yöntemin daha iyi olduğuna karar verilir. Diş tedavisini başlatmadan önce mutlaka ön görüşme yapılmalı. Ön görüşmede gerekli görülür ise tomografi çekilmesi için uzmanlar tarafından yönlendirme yapılacaktır. İmplant tedavisini başlatmadan önce tecrübeli ekibimiz ile ön görüşme yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. İmplantı böylesine detaylı anlatmanız çok güzel, ellerinize sağlık. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim