Diş Sağlığı

İmplant Tedavisi

Implant nedir?

Implant; titanyumdan imal edilen dis kökü seklinde ki vidalarin çene kemigi içine yerlestirilmesi islemidir. Kemik çevresi iyilesme süresinde bu formu kendisinden bir parça olarak görür.

Implant tedavisi için çene kemiginde implant yerlesmesine uygun çapta ve uzunlukta yuvalar açilir. Bu asama cerrahi özellik tasimasindan ; hijyene, kullanilan malzemelerin kaliteli olmasina, ortamin sterilizasyonuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Tedavi sirasinda lokal anestezi uygulanir ve bölgenin uyusmasi saglanir.

Implant tedavisi ne kadar sürer?

Ilk olarak implant tedavisi yapilir ve 3-6 ay implantin kemikle bütünlesmesi beklenir.Sonrasin da bir hafta implant üstüne gelecek tercihe göre porselen disler takilip islem tamamlanir.Tek bir implantin yapim sürsi 10-15 dakikadir. Lokal anestezi uygulandigi için hasta agri sizi hissetmez. Uyusukluk geçtikten sonra agri kesiciyle süreç rahat atlatilir ve saglikli bir implant tedavisi geçirilir.

Implant tedavisi zor bir tedavi mi?

Implant tedavisi sirasinda lokal anestezi uygulandigi için agri hissedilmez. Hekimin tavsiyelerine uyulup verilen ilaçlar dogru kullanilirsa sorunsuz bir tedavi süreci yasanir. Cerrahi bir tedavi oldugu için agizda biraz rahatsizlik hissedilir.1-2 gün sonrasi hersey normale döner.

IYI BAKIMLA IMPLANTLAR ÖMÜR BOYU KULLANILABILIR

Implant tedavisi sonrasinda bakim gerekir mi?

Kendi dislerimize yaptigimiz bakimlari ve kontrolleri implant tedavisi sonrasinda da devam ettirmeliyiz. Tedavi bittikten sonra dislere düzgün bakilmiyorsa, fazla sigara tüketiliyorsa kendi dislerimiz gibi impantlar da zarar görmektedir.

Her hastaya implant yapilabilir mi?

Panaromik rötgen filmi çekilerek kemik yapisi uygunlugu degerlendirilip saglik durumu iyi ve büyüme çagini atlatmis kisilere implant tedavisi uygulanabilir.

Implant uygulanacak bölgede kemik yetersizligi varsa ne yapilir?

Bazi nedenlerle kemik yapisi uygun olmayan hastalara çene cerrahinin uygun görmesi durumunda bölgede kemik olusturma islemi yani (ogmentasyon)kemik grefti uygulamasi yapilarak kemik hacmi istenilen boyuta getirilebilir.

Dis çekimi sonrasi implant yapilabilir mi?

Kemik yapisi uygunsa diş çekimi sonrasi implant yapilabilir.

KALITELI IMPLANT TERCIH EDILMELI

Implantin markasi önemli mi? Implantin kalitelisi olur mu?

Piyasada çok fazla implant markasi mevcuttur.Implant seçiminin tedaviyi yapan doktorun bilgi ve tecrübesine dayanilarak yapilmasi saglikli olur. Ankara Implant hekimimz hastalarina bir çok iyi özelligi bir arada bulunduran en kaliteli implantlari seçer böylece hastalar konforlu bir yasam sürerken implantlarini da ömü boyu kullanabilirler.

Implant tedavisi pahali mi?

Implant fiyatlari; imal edildikleri ülke, model ve markalara göre degismektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İmplantı böylesine detaylı anlatmanız çok güzel, ellerinize sağlık. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim