Diş Sağlığı

Kızılay İmplant Tedavisi

Ankara Kızılay İmplant Tedavisi

Cerrahi bir operasyon gerektiren implant tedavisindeki süre; yapılacak olan implant sayısına ve hastanın çene kemiğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tek bir implant için 10 dakika ila 30 dakikalık bir süre düşünülebilir .Bu işlemlerden sonra kemiğin ve implantın bütünleşmesi için yaklaşık 1- 3 ay beklenir.İmplant üzerine oturtulacak protezler birkaç seans aralıklarla takılabilir. Doğal dişe en yakın sonucu veren en iyi  implant uygulamasıyla hastalar toplam 1-4 ay arasında uzun ömürlü dişlere kavuşurlar.

İmplant tedavisine engel olan sağlık durumları;

  • Sigara tüketimi fazla olan hastalar İçin ;

-Ağız içi bakteri plağına zemin hazırlaması

-İmplantın kemikle bütünleşmesi olumsuz etkilemesi

-Yara iyileştirmeyi geciktirmesi

Gibi olumsuz sebebler nedeniyle sigara kullanımının azaltılması  önerilir.

Tedavi öncesi hastalardan  15 gün ve sonrası 1 ay süre ile sigara kullanmamaları istenir.

 Şeker hastaları için;

Şeker hastalarında enfeksiyon riskinin fazla olması yara iyileşmelerinin çok yavaş olması nedeniyle kontrol altında olmayan diyabet hastalarına implan tedavisi  risk teşkil eder.

Kontrol altındaki şeker hastalarına implant yapılır fakat cerrahi alan çok minimum tutulur. Ağız içi hijyene çok önem verilmesi gerekir.Düzenli doktor kontrolü şarttır.

  • Kalp rahatsızlığı olanlar için;

Hastanın kalp doktoru ile görüşmeden implant uygulanmaz.

  • Kan Pıhtılaşma Bozuklukları olanlar için;

Kan pıhtılaşma hastalığı olanlara implant tedavisi yapılmaz.

2-) Çene Kemiğinin Durumu ve Uygulanabilirlik;

Tedavi öncesi implant yapılacak yerin kemik yoğunluğu ölçülür. Kemik yoğunluğu yetersiz olan hastalara kemik grefti yapılarak bölgenin sertleşmesi beklenir

3-) İmplantın yapılması;

İmplat uygulama süresi 15-45 dk arasındadır. Çene kemiğine kaynama süresi için ise 1-3 ay beklenir.

4-) Protezlerin hazırlanması;

Gerçek dişlere en yakın şekilde hazırlanan implantlar çene kemiği bütünleştikten sonra uygulanır.

5-) Üst Yapıların Yapılması ve Mutlu Son

İmplantların üzerine protezler vidalanarak yada yapıştırılarak takılır. Kızılay’da başarılı implant tedavisi yapan doktorumuz hastanın dişlerine en yakın görünüme kavuşmasını sağlayarak tedaviyi sonlandırmış olur.

Dis doktoru kontrolünde yapilan dis beyazlatmanin dislere hiçbir zarari olmaz. Agrisiz bir islemdir. Sadece islem sirasinda veya sonrasinda dislerde kisiden kisiye degisen geçici bir hassasiyet olabilir.
Dis beyazlatma sonrasinda nelere dikkat edilmeli?
Dis Beyazlatma islemi yapildiktan sonra ilk bir hafta renk verici yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Kahve, çay, meyveli soda, kirmizi sarap, kirmizi meyveler (kiraz, nar, yaban mersini, vb.), dislere renk verebilecek sebzeler (ispanak, brokoli, havuç, vb.) gibi yiyeceklerin yani sira renklendirilmis içecekler de tüketilmememlidir. Ayrica domates soslari, kirmizi soslar, soya soslari, ketçap, hardal, sirke ve limon, portakal, greyfurt gibi bazi asidik yiyeceklerden uzak durmaniz gerekir. Sigara içenler ise, sigara içmenin dislerdeki lekeleri çogaltacagini gözardi etmemelidirler.
Dis beyazlatma kalici midir?
Gereken özeni göstermez ve tüketimlerinize dikkat etmezseniz tekrar ihtiyaç durumunda dis beyazlatma islemini 6 ay ile 1 yil arasinda yaptirmak durumunda kalabilirsiniz.
Dis kliniginde uygulanan ile evde uygulanan beyazlatma arasindaki fark ne?
Ankara dis klinigimizde uygulanan islem dis hekimimiz tarafindan yapilmakta ve hizli, kalici etkili sonuç alinmaktadir. Evde yapilan uygulamalarda uzun süre ugrasmak gerekir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İmplant tedavisi için gerçekten Ankara’da tek adres Cüneyt Bey’in kliniği olacaktır. Profesyonel bir doktor kendisi 🙂

  2. İmplant tedavisi için Cüneyt Bey’den başkasına gitmeyin. Çok profesyonel birisi ve ekibi de çok kaliteli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim