Diş Sağlığı

Kızılay Diş İmplant

Ankara Kızılay Diş İmplant

İmplant yapılacak yer yeterince uyuşturulmuşsa implant tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir, üstelik kişiler çoğu zaman implantın yerleştirildiğini dahi fark etmezler. İmplant yapılacak bölgenin uyuşturulması, diş hekimi için çok rutin bir işlemdir. vidalı diş bölgesinin uyuşturlması yöntem olarak, diş çekimi ve dolgu yapımı için uygulanan lokal uyuşturmadan bir farkı yoktur. Bütün tedavilerde implant dahil benzer lokal anesteziler ve benzer uyuşturma teknikleri kullanılmaktadır. Son yıllarda kimi kliniklerde kullanılmaya başlanılan elektronik iğneler sayesinde anestezi maddesi ağrı eşiğini aşmayacak şekilde elektronik kontrol sistemleri aracılığı ile verilmekte dolayısıyla anestezi için yapılan iğne aşamasında bile acı hissetmeyebilirsiniz. Kemik güçlendirme, sinüs lifting gibi implant tedavi sürecinin bir parçası olabilen diğer tedavilerde de lokal anestezi sonrası acı hissedilmez.

Lokal anestezi sonrası herhangi bir acı hissediyorsanız hekiminize hemen bu durumu bildirmelisiniz. Her insanın bünyesi bir birinden farklıdır. Dolayısıyla lokal anestesinin etkisi ve süresi de bünyeden bünyeye değişmektedir. Şayet bir ağrı hissediyorsanız lokal anestezi ilgili bölgeye yeniden uygulanabilir. Uzun tedavilerde lokal anestezi etkisi zamanla azalabilmektedir. Hekim bu durumu genel olarak kontrol eder. Yalnız bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için her hangi bir ağrı hissetmeye başlamanız durumunda hekiminizi bilgilendirmelisiniz. Çenenize bir vida biçiminde veya birden fazla implantın yerleştirilmesi sizi bu durumdan korkutuyor olabilir. Ama bu konuda kesinlikle rahat olabilirsiniz. Bir çok kişi implant tedavisi olmakta ve ameliyat sürecini ağrısız bir şekilde tamamlamaktadır. Şüpheniz varsa implant tedavisi gören hastalarla görüşmeniz büyük olasılıkla sizi rahatlatacaktır.

İmplant tedavisi cerrahi bir tedavidir. Cerrahi tedavi yapılan bölgelerdeki doku ve sinilerlerde kısa bir süre içinde iyileşecek zedelenmeler olacaktır büyük ihtimalle. Dolayısıyla tedavi sonrasında acı/ağrı bir çok hasta için kaçınılmazdır. Yalnız bu acı dayanılmaz bir acı değildir ve ağrı kesici kullanımı ile büyük ölçüde ağrının bir çoğunluğu ortadan kalkmaktadır. Tedavi sonrasında yaşanacak ağrı ve acılarınız yaklaşık bir hafta içerisinde azalarak ortadan kalkacaktır. Eğer daha önce cerrahi bir diş çekimi (örneğin gömük yirmi yaş diş) yaşadıysanız ağrı açısından sürecin farklı olmadığını göreceksiniz.

Şayet ikna olmadıysanız, implant tedavisi yapılan bir kliniği ziyaret edip, koşullar uygunsa gerekli kişilerden izin alarak cerrahi sürecin bir bölümünü seyredebilir veya implant tedavisi gören hastalarla tedavi sonrası konuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim