Diş Sağlığı

Kızılay Diş İmplant

Diş implant tedavisi Ankara Kızılay’da bulunan kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz tedaviler arasında yer alır. Uzman diş hekimi kadromuz ile diş implant tedavisini profesyonel ve steril alanlarda gerçekleştiriyoruz. Ön muayene ile hastalarımızın sağlık durumlarını inceliyor ve geçmiş hastalıkları ve tedavileri hakkında bilgi alıyoruz. Aynı zamanda çene yapısını ve implant tedavisine uygun olup olmadığını da inceliyoruz. Kızılay’da yer ala kliniğimize gelerek ya da telefon numaramız üzerinden randevu alabilir ve ön muayene yaptırabilirsiniz. Hastalarımızın ağız ve diş sağlığının korunması diş hekimlerimiz tarafından bir hayli önemseniyor. Bunun için profesyonel ekipmanlar ile tedavilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ankara Kızılay diş implant tedavisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş implant tedavisi öncesinde gerçekleştirilen muayeneler ile çene yapısı inceleniyor. Çene yapısında eğer farklı sağlık sorunları var ise öncelikle onları gidermek için çalışıyoruz. Diş implant tedavisi yaptırmak isteyen hastaların çene gelişimlerini tamamlamış olmaları gerekiyor. Çok küçük yaşlardaki kişiler için diş implant tedavisi tavsiye edilmez. İmplant tedavisinde eksik olan dişin yerine yeni bir diş kökü oluşturularak tedavi süreci başlatılır. Tedavide izlenecek tüm adımlar ve uygulamalar hakkında hastaya detaylı bilgi verilir. Ayrıca uzman diş hekimlerimiz tarafından hastaların tedavi öncesi, sonrası ve tedavi anında uygulaması gereken ek şartlar da aktarılır. Hastaların tedavi sonrasında da belirli kurallara uyması gerekir. Eğer tüm kurallara uyarsanız iyileşme süreciniz kısalır ve daha kısa sürede çene ve ağız sağlığınıza kavuşursunuz.

Diş İmplant Tedavisinde Acı Hissedilir Mi?

Diş implant tedavisi acı hissi olmayan bir tedavidir. Diş tedavilerinin hepsinde hastaların en büyük korkusu acı hissedip hissetmeyeceklerine yöneliktir. Ancak diş implant tedavisinde uygulanan anestezi neden ile hastalar acı hissetmez. Acının yanı sıra herhangi bir ses ya da ağrı hissi de oluşmaz. Tedavi sonrasında bölgede sızlama, acı ve ağrı küçük miktarlarda görülebilir. Ancak bunun için diş hekimlerimiz tarafından reçete edilecek ilaçların kullanılması gerekir. İşlem öncesinde sedasyon ya da anestezi (genel anestezi) uygulaması yapıldığı için hastalarımızın acıdan korkmalarına gerek yoktur. Hastalarımızın diş sağlığını korumaları ve tedavi sürecinde hızlı iyileşmeleri için ek ilaçlar kullanmaları gerekir. Bu ilaçlar diş hekimlerimiz tarafından hastalara tedavilerine bağlı olarak reçete edilir.

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implant tedavisinin süresi 3 ila 6 ay arasında farklılık gösterir. İmplant tedavisi bir gün içerisinde ya da tek seans ile tamamlanan bir tedavi değildir. Uzun bir süre boyunca ağız, çene ve diş bölgelerinin tedaviye uygun hale getirilmesi için farklı uygulamalar yapılması gerekir. Bu uygulamaların arasında ise özellikle diş kökünün yerleştirilecek vida ile uyumlu olması zaman alır. Vida ile diş kökünün bağ kurabilmesi için bir müddet zaman gerekir. Bunun için tedavi, seanslar halinde devam eder. Diş implant tedavisinin uygulanacağı diş sayısına bağlı olarak tedavinin süresi azalabilir ya da artış gösterebilir. Ayrıca hastaların genel sağlık durumları, tedaviye yanıt verme hızları ve diğer etkenlere bağlı olarak da süre değişebilir. Önemli olan nokta tedavinin tam ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir.

Diş İmplant Tedavisi Kalıcı Bir Tedavi Mi?

Diş implant tedavisi ömür boyu etki eden bir tedavidir. Tedavinin başlangıcından bitimine kadar hem diş hekimlerinin hem de hastaların uyması gereken bazı kurallar bulunur. Eğer hastalar bu kuralları tedavi dışında da devam ettirir ise hem iyileşmeleri hızlanır hem de diş sağlıklarını koruyabilirler. Ağız ve diş sağlığında en önemli unsurlardan biri de hastaların tedaviden çok sonra bile bakımlarını tam yapmalarıdır. Ağız, diş ve çene bakımını doğru yapmayan, aksatan kişilerde hem farklı hastalıklar meydana gelebilir hem de implantlarında sorun oluşabilir. Ankara Kızılay diş implant merkezimizde diş hekimlerimiz tarafından önerilen tüm bakım tavsiyelerine uymak ağız sağlığını korumak için son derece önemlidir.

Diş İmplant Tedavisi Kaç Yaşındaki Kişilere Yapılır?

Diş implant yaşa göre uygulanan diş tedavilerinden biridir. Kişilerin diş sağlıkları ve çene yapıları ne kadar tedaviye uygun olursa olsun öncelikle çenenin gelişimini tamamlamış olması önemlidir. Eğer hastanın çenesi gelişimini tamamlamamış ise bu durumda implant tedavisi uygulanmaz. Tedavinin uygulanabilmesi için ergenlik ve çocukluk döneminin tamamlanmış olması gerekir. Diş hekimleri tarafından yapılan tetkikler sonucunda tedaviye uygun olunup olunmadığı anlaşılır. Bu tetkiklerin yapılması zorunludur.

Diş İmplant Tedavisini Vücut Kabul Eder Mi?

Diş implantını vücudun kabul etmesi için tedavinin tüm adımlarına uymak gerekir. Sadece diş hekiminin değil aynı zamanda hastanın da tüm süreçte önerilere uyması son derece önemlidir. Diş kökünün tam olarak işleme hazırlanması ve implant ile bağının kurulabilmesi için hastaların ağız bakımına dikkat etmesi gerekir. Diş implant tedavisi öncesinde çene yapısı incelenir ve en uygun teknikler ile tedavi yapılır. Bu yüzden vücut da tedavi esnasında implanta adapte olmaya başlar.

Diş İmplant Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

Diş implant tedavisinin yan etkisi kişilerin vücut sağlıklarına ve tedavinin kalitesine göre değişiyor. Tedavi doğru yapılır ise herhangi bir yan etki görülmez ancak operasyon sonrasında ağrı, sızı ve acı hissedilmesi gayet doğaldır. Bunun için diş hekimlerinin tavsiyelerine uyulması gerekir. Ankara Kızılay diş implant tedavisi için randevu almak istiyorsanız kliniğimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim