Diş Sağlığı

En İyi İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi mümkün olan en yüksek kalite standartlarında gerçekleşmelidir. Bu tıbbi uygulama, yapay diş kökü yerleştirilmesine yöneliktir. Ayrıca zaman faktörünün büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. İmplant uygulamaları birkaç saat içinde tamamlanan basit tedavilerden çok, geniş kapsamlı bir süreci ifade eder. Kaliteli, güvenilir ve başarılı bir implant uygulaması yaptırmak istiyorsanız, öncelikle polikliniğimizi değerlendirebilirsiniz. Ağız sağlığına yönelik olan tüm ihtiyaçlarınız burada karşılanacaktır.

İmplant Tedavisi Neden Yapılır?

İmplant neden yapılır?” sorusu için verilmesi mümkün olan öncelikli cevap diş kaybıdır. Alınan bir darbe, çürük ya da herhangi bir sebeple dişin kullanılamaz hale gelmesinden sonra implant uygulanır. Çünkü ağız içinde yer alan dişlerin miktar bakımından eksik olması, ilgili bölgelerde enfeksiyonlara ve hatta çene kemiğinde erimeye yol açabilir. Diş kaybı yaşandıktan sonra, çok büyük ihtimalle implant yaptırmanın zorunlu olacağını unutmamak lazımdır. Bu sebeple diş sağlığına dikkat edilmeli ve diş kaybına karşı mücadele verilmelidir.

İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

İmplant aşamaları, genel olarak tüm uzman hekimler tarafından aynı düzende uygulanır. Fakat hekimlerin ameliyat deneyimleri, operasyonel bilgi kapasiteleri ve başarı oranları birbirinden farklıdır. İmplant uygulamasını yaptıracağınız hekim konusunda doğru bir karar almanız bu açıdan çok önemlidir. “İmplant ameliyatı nasıl yapılır?” sorusuna cevap olarak ise şunlardan söz etmek mümkündür:

  1. En başta anestezi uygulanır. Bu sebepten dolayı implant ameliyatı gerçekleşirken acı hissedilmez.
  2. Kaybedilmiş olan dişin yer aldığı doku, kesi yöntemiyle açılır.
  3. Söz konusu bölgeden bir parça kesildikten sonra çene kemiğine ulaşılır.
  4. Kemiğin üzerinde, yeterli ölçülere sahip bir delik açılır. Çene kemiği, diş etinin altında bulunur. İmplant adı verilen yapay kök buraya yerleştirilecektir.
  5. Titanyum malzemeden üretilmiş olan implant vidası, açılmış olan deliğe oturtulur. Eğer delik fazla dar ise ikinci bir uygulama aracılığıyla genişletilebilir.
  6. İmplantın yerleştirilmesinden sonra, operasyon başlarken kesilmiş et dokusu ile bu bölgenin üzeri kapatılır. Bu bölge dikiş aracılığıyla eski haline getirilir.

İmplant tedavisinin aşamaları böyledir. Fakat daha sonraki süreçte, 2 – 3 ay arasında değişen bir bekleme süreci bulunur. Hastaya bağlı olarak bu sürenin 4 aya kadar çıkabilmesi mümkündür. Tıbbi müdahale aşamasından sonra beklemenin ne için gerekli olduğu merak edilebilir. Bu bekleme süresi, implant vidasının çene kemiği ile kaynaşmasını sağlamak için büyük önem taşır.

Delinmiş olan çene kemiğinin, iç kısmında bulunan implanta ne kadar sürede tutunacağı ve titanyum vidayı ne kadar çabuk çevreleyeceği tam olarak bilinemez. Genç hastalarda bekleme süresi daha az olabilirken; hücresel yenilenme hızı düşmüş olan ileri yaşlı hastalar daha uzun bir süre beklemek zorunda kalabilir. Ameliyatın türüne göre, iyileşme sürecinden sonra implantın tekrar açılması ve çeşitli aparatların eklenip çıkarılabilmesi mümkündür. Özel olarak sizin ihtiyaç duyduğunuz ameliyat hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Yaptırırken Ağrı Olur Mu?

İmplant ameliyatları sırasında, hastanın diş etinden bir parça kesilir. Daha sonra çene kemiğine ulaşılır ve söz konusu kemik üzerinde tıbbi matkapla delik açılır. Bu önemli adımlar, implant uygulamasının çok ağrılı geçeceğini sanmanıza sebep olabilir. Fakat en başta gerçekleştirilen anestezi, en ufak bir acı bile hissetmemeniz açısından yeterlidir. İmplant yaptırırken ağrı hissedilmez.

İmplant Vidası Takıldıktan Sonra Ağrı Olur Mu?

İmplanttan sonra ağrı hissedilebilir. Bu durum sadece implant uygulamalarına özgü olmayıp, daha başka ağız – diş müdahaleleri açısından da geçerlidir. Fakat bu ağrılar pek şiddetli sayılmaz. Ameliyat sırasında herhangi bir acı hissedilmediği gibi, bekleme süresi boyunca ağızda geçici protez bulunurken de fazla acı hissedilmeyecektir.

İmplanttan Sonra Ağrı Ne Kadar Sürer?

İmplant uygulaması gerçekleştirildikten sonraki ağrılar uzun süreli sayılmaz. Anestezik ilaçların gösterdiği etki sayesinde ameliyat acısız geçecektir. Fakat bu ilaçların metabolizma üzerinde meydana getirdiği etkiler zamanla azalır. İmplant tedavisi yapıldıktan birkaç gün sonrasına kadar, değişen oranlarda ağrı hissetmek mümkündür. Haftalarca devam eden, yemek yiyip su içmeye engel olan bir ağrı ise söz konusu değildir. Bünyelerin acı hissine dayanıklılık oranlarında değişim gözlenebilir. Bu sebeple “İmplant sonrası ağrı ne kadar sürer?” sorusuna net bir cevap vermek mümkün olmaz. En acısız ve problemsiz implant uygulamaları için polikliniğimizi tercih etmeniz önerilir.

İmplant Tedavisini Kimler Yapar? Nerede İmplant Ameliyatı Olunur?

İmplant tedavileri, diş hekimi statüsünde bulunup implant alanında tahsil görmüş olan hekimler tarafından gerçekleştirilir. Fakat tüm hekimlerin aynı olmadığını, ameliyat deneyiminin başarı konusunda önem taşıdığını unutmamalısınız. En iyi implant ameliyatı için polikliniğimizden hizmet almanız yeterlidir. Sahip olduğumuz deneyimler ışığında, ağız ve diş sağlığınızı en üst seviyelere taşımamız mümkündür. Ağrısız, çabuk ve profesyonel seviyede olan her türlü diş ameliyatı konusunda bizlerden teknik bilgi alabilirsiniz. Bunun için bizlere hemen ulaşmanız tavsiye edilir.

İmplant Tedavisi Fiyat Açısından Ne Durumdadır?

İmplant ameliyatı fiyatlar konusunda farklılık gösterir. Uygulanacak implantın sayısı, boyutları ve teknik detayları fiyat açısından belirleyicidir. Bütçeniz için en uygun aralıklardaki ücretlere ulaşmak isterseniz, polikliniğimizin fiyat tekliflerini göz önüne alabilirsiniz. Cebinize ve öncelikli sağlık ihtiyaçlarınıza en uygun fiyatlar ile implant tedavisi olma fırsatını kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim