Diş Sağlığı

Başarılı İmplant Tedavisi

İmplant Nedir ? 

Başarılı İmplant Tedavisi

Bugün sizlere implat tedavisini anlatacağız; İmplant tedavisi eksik olan dişlerin fonksiyon ve görünüşünü tekrar kaznadırmak için uygulana bir uygulamadır.
Artık yeni ve teknoljik materyaler ile bu uygulama çok daha kolay, ağrısız ve hızlı bir şekilde bitmektedir. Diş kaybı tedavilerinde başarılı implant tedavisidir.

İmplant Nedir ? 

Diş implantları diş kayıplarında diş yerine yapay bir biçimde kullanılan titanyum vida sistemidir. İmplant önce çene kemiğine yerleştirilir burada diş kökünün görevini üstlenir. Tek veya çoklu eksiklerde impant uygulanabilir.

Diş implantlarında tedavi süreci nasıldır ?

Diş uygulamalarında implant uygulamasının tedavi süresi diğer diş tedavilerine göre süresi çok uzundur. Çünkü çene kemeğine yerleştirilen titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2 ile 5 ay arasında ileve zaman gerekmektedir. Bu süre zarfında sık sık Diş İmplant alanı konntrol edilir. Bazı durumlarda implant tedavisi 6 aya kadar uzayabilir.

Diş implantlarının avantajları nedir ?

İmplant tedavi sürecinden sonra diğer tüm protez yollarından daha verimli sonuçlar vermektedir. Bunun nedeni ise  protezler ağızda sabit kalmadığı sürekli kayma ve istenmeyen hareketler yapmasıdır.

İmplantların ameliyatı zor mudur ?

İmplant tedavileri genelde uygulamanın yapıldığı bölgeler uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci atlatılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
× Whatsapp İletişim